Prace inspirowane dziełami Jerzego Nowosielskiego

,,Nowe i sielskie klimaty” w MDK Ratusz.

Rok 2023 ustanowiony został uchwałą Sejmu RP „Rokiem Jerzego Nowosielskiego”.
100. rocznica urodzin Jerzego Nowosielskiego – jednego z najwybitniejszych malarzy polskich, przypadała 7 stycznia 2023 r. W instytucjach kulturalnych w Polsce realizowane są liczne wystawy, koncerty i prelekcje. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro i Miejski Dom Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli również przyłączają się do uczczenia wybitnego Artysty.

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac uczniów zduńskowolskiego ,,Plastyka”.

Ekspozycja zawierać będzie prace plastyczne uczniów zrodzone z inspiracji dziełami Jerzego Nowosielskiego:

– część prac z cyklu „Autoportret inspirowany twórczością Jerzego Nowosielskiego” autorstwa uczniów klasy III i IV. Parce powstały pod kierunkiem Marzeny Sroczyńskiej – Gudajczyk, nauczycielki rysunku i malarstwa, pomysłodawczyni i koordynatorki działań „NOWE I SIELSKIE KLIMATY”,

– część prac z cyklu „Kompozycje malarskie inspirowane twórczością Jerzego Nowosielskiego” autorstwa uczniów klasy IV. Prace pochodzą z roku szkolnego 2022/ 2023, powstały pod kierunkiem Angeliki Brzostowskiej – Pociechy, nauczycielki rysunku i malarstwa,

– część prac z cyklu ,,Kolekcja ubiorów inspirowanych twórczością Jerzego Nowosielskiego” autorstwa uczniów klasy III. Prace powstały pod kierunkiem Agnieszki Świstek, nauczycielki projektowania ubioru.

Wystawa ,,NOWE I SIELSKIE KLIMATY” dostępna będzie również on-line od 8 grudnia na stronie MDK: https://www.mdk-zdunskawola.pl

Wernisaż odbędzie się 8 grudnia o godzinie 13.00 w foyer MDK Ratusz.
Wystaw
ę zwiedzać będziecie mogli do 7 stycznia 2024 r.

Proj. plakatu: Marzena Sroczyńska – Gudajczyk
Na plakacie: „Autoportret” Wiktorii Markiewicz, uczennicy kl. IV