Koncert pt. ,,Wieża Babel”

Zapraszamy na widowisko muzyczno-taneczne pt. ,,Wieża Babel”.

WIEŻA BABEL (STUDIO BUFFO)
Ten punkt na ziemi
Wyznaczyli razem
Było ich tylu,
Że nie zliczył chyba nikt
Niech stanie wieża
Piramida marzeń
Pomyślał ktoś,
A potem ciszę
Przeciął krzyk…

Wybudujemy wieżę
Wierzę, wierzę, wierzę
Choć różne słowa,
Różny kolor skór
Byle się tylko znaleźć
W pozaziemskiej
Sferze…

Widowisko powstało z inicjatywy Agnieszki Mazurek, która śpiewała w zespole wokalnym ,,Cover”. Podczas koncertu usłyszycie i zobaczycie zespoły, które przed wieloma laty śpiewały w zduńskowolskich domach kultury. Wystąpią ,,Cover” i ,,Rezonans”. Zespoły obecnie spotykają się i ćwiczą w filii MDK, os. Karsznice z instruktorem Andrzejem Woźniakiem.

W widowisku ,,Wieża Babel” wykorzystano utwory z polskiego musicalu ,,Metro” w reżyserii Janusza Józefowicza, które opowiada o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości (źródło: https://studiobuffo.com.pl/spektakl/view/30/Musical-METRO).

Obsada ,,Wieży Babel”:
Zespoły wokalne: ,,Cover” w składzie: Małgorzata Piątkowska, Martyna Masłowska, Sandra Penda oraz ,,Rezonans” w składzie: Magdalena Pietrzak, Olga Lorenc, Paulina Pacholak, Marta Jachowicz, Patrycja Piotrowska.

Balet: Teatr Tańca ARABESKA. Choreografia: Klaudia Barton, Patrycja Jarosławska, Natalia Rogalewicz, Aneta Barton.

Aranżacje i przygotowanie wokalne: Andrzej Woźniak.

Prapremiera musicalu ,,Metro” odbyła się 30 stycznia 1991 w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, a premiera naszej ,,Wieży Babel” odbędzie się 20 października 2022 r. (czwartek) o godzinie 19.00 w Miejskim Domu Kultury Ratusz, pl. Wolności 26, sala widowiskowa.

Bilety: 30 zł do nabycia w kasie MDK Ratusz oraz online: https://bit.ly/3ePrJ6y

Koncert Plakat 1

 

Inne artykuły

Przejdź do treści