O projekcie

instytut_muzyki_i_tanca-logo

Projekt „Myśl Ruch Taniec!” realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu MYŚL W RUCHU 2014.

Link do strony Instytutu Muzyki i Tańca :http://imit.org.pl/news/1249/57/Wyniki-naboru-do-programu-Mysl-w-ruchu-2014.html

PROGRAM

MYŚL W RUCHU” 2014

Informacja o projekcie „MYŚL RUCH TANIEC!”

  • Nazwa projektu: Myśl Ruch Taniec!

  • Nazwy projektów składowych:

  • Myśl – Prezentacja spektakli tanecznych

  • Taniec! – Cotygodniowe lekcje tańca Ruch- tygodniowy obóz tańca

  • Miejsce realizacji projektu: Zduńska Wola, woj. łódzkie, pow. zduńskowolski

  • Daty realizacji projektu:

  • prog. Myśl oraz prog. Taniec! – 28.02 – 30.06.2014

  • prog. Ruch – 30.06 – 04.07

Celem projektu Myśl Ruch Taniec! jest edukacja praktyczna i teoretyczna z różnych technik tańca dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym ze Zduńskiej Woli. Na terenie miasta prowadzonych jest ponad 20 grup tanecznych skupiających ponad 400 młodych osób. Poprzez projekt Myśl Ruch Taniec! nasza młodzież pozna ludzi zawodowo zajmujących się tańcem i spojrzy na taniec jak na formę sztuki.

Projekt Myśl Ruch Taniec! uwzględni 4 oddzielne grupy nazwane: Wiedza, Doświadczenie, Intuicja oraz Wszechstronność. Grupę docelową stworzy głównie młodzież, która już wcześniej interesowała się tańcem jego oglądaniem bądź ciałem w ogóle (np. uczniowie liceum plastycznego i szkoły muzycznej ).

W projekcie udział bierze zduńskowolska młodzież z: Publicznego Gimnazjum nr 1, nr 2, nr 3,nr 4, nr 5, Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro, Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia, Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu oraz Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli.

Do projektu zakwalifikowało się 70 uczestników, którzy pracować będą w 3 grupach, czwartą stanowić będą uczestnicy stacjonarnego obozu tanecznego, który odbędzie się

30 czerwca- 4 lipca 2014 r.

Swoje doświadczenie uczestnikom projektu przekażą wybitni tancerze i choreografowie: Maria Stokłosa, Leszek Bzdyl, Mikołaj Mikołajczyk, Paulina Wycichowska, Radosław Stępniak, Jacek Lewandowski, Maciek Florek (Gleba), Maciej Kuźmiński – pomysłodawca projektu oraz Izabela Wartalska, Edyta Kulda i Jacek Wągrowski.

 

 

Przejdź do treści