Projekt kierujemy do rodzin z dziećmi, ale mogą wziąć w nim udział również dorośli.
W ramach przygotowanych działań chcemy zwrócić Waszą uwagę na rolę dzikich zapylaczy w miejskim ekosystemie. – Naukowcy alarmują, że od kilku lat mamy do czynienia z masowym ginięciem zapylaczy. To właśnie te owady odgrywają niebagatelną rolę w zapylaniu roślin. Podobno Albert Einstein powiedział: „Jeżeli znikną pszczoły ludzkości pozostanie pięć lat życia”. Nie dopuścimy do tego! Dlatego właśnie chcemy uświadamiać mieszkańców Zduńskiej Woli, jak ważne w przyrodzie są pszczoły i wiele gatunków owadów, które wykonują bardzo pożyteczną pracę – podkreśla Paweł Perdek, dyrektor MDK w Zduńskiej Woli.
Wspólnie pomożemy sympatycznym trzmielom, murarkom, lepiarkom czy porobnicom. Po naszych warsztatach inaczej spojrzycie na muchówkę, chrząszcza i motyla. – Warsztaty będą podzielone na dwie części. Podczas pierwszej części spotkań warsztatowych eksperci będą opowiadać o bioróżnorodności w miejskim ekosystemie oraz o znaczeniu i roli jaką odgrywają pszczoły i dzikie zapylacze w tym ekosystemie . Podczas drugiej części warsztatów będziemy wspólnie z mieszkańcami wykonywać domki i hotele dla wspomnianych ,,dzikich zapylaczy”, które umieścimy w przestrzeni miasta – dodaje Paweł Perdek.
Projekt będzie realizowany wspólnie z mieszkańcami na zduńskowolskich osiedlach, weźmie w nim udział 80 osób.
Jeśli chcecie wziąć udział w naszych warsztatach, zapoznajcie się z regulaminem, wypełnijcie deklarację, zgodę na udział i oświadczenie.
Niezbędne dokumenty znajdziecie poniżej:
oświadczenie o odbieraniu dziecka
Informacje o zapisach tel. 605 503 703.
Na realizację projektu ,,Co w ulu piszczy?” Miejski Dom Kultury otrzymał dofinansowanie z Fundacji Orlen w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”.