,,Podróże jeża spod miasta Zgierza”

Slider

Dzieci, rodzice, goście z całej Polski i jeż w roli głównej!

W kwietniu br., na zaproszenie Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu, przystąpiliśmy do projektu ,,Podróże jeża spod miasta Zgierza”.

– Projekt zakładał napisanie, wspólnie z mieszkańcami dziesięciu polskich miast i miejscowości: Suszca, Milanówka, Cieszyna, Bierutowa, Żywca, Sycowa, Strzelec Opolskich, Redy, Czernicy oraz Zduńskiej Woli, nowych przygód jeża spod miasta Zgierza, bohatera książki Wandy Chotomskiej – podkreśla Joanna Sychniak-Paterek, koordynatorka projektu z ramienia Miejskiego Domu Kultury.

W każdej z tych miejscowości powstała jedna historia. Są to opowieści zarówno baśniowe, jak i odwołujące się do realnego świata. Jedno z opowiadań powstało także w Zduńskiej Woli. Opowiadanie przygotowała grupa dzieciaków z Publicznego Przedszkola nr 7 ,,Pod Zielonym Semaforem” wspólnie ze swoimi opiekunkami Anną Żeleszkiewicz i Jolantą Krzyżewską. Dzieci rysowały i opowiadały, a ich pomysły zebrała Małgorzata Foszpańczyk – animatorka działań w naszym mieście . Na podstawie zebranego materiału Pani Małgosia stworzyła cudowne opowiadanie ,,Olimpijczycy kontra Szablozębni i magiczna lokomotywa”.

Pierwsza książka o podróżach jeża po Polsce została wydana w 2019 roku. Jest książką wszystkich zgierzan, gdyż tworzyli ją mieszkańcy tego miasta. Opowieści okazały się strzałem w dziesiątkę, dlatego CKD w Zgierzu postanowiło kontynuować ten projekt.

Dzięki projektowi Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu stworzone zostały historie, których posłuchać możecie również w formie audiobooka.

Premiera książki i audiobooka o ,,Podróżach jeża spod miasta Zgierza” odbyła się 29 października w Zgierzu.

Projekt zdobył dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu ,,Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021″.

 

Jesteście ciekawi jakie miał dalsze przygody jeż ze Zgierza?

Już możecie pobierać książkę w formacie pdf i czytać o przygodach małego jeżyka. Szczególną uwagę zwróćcie na opowiadanie dotyczące Zduńskiej Woli (rozdział IX).

(Kliknij w okładkę)

252760994 246530600839675 2437818122074752399 N

Opowiadania posłuchacie również w formie audiobooka.

 

Przejdź do treści