Infrastruktura domów kultury

Pozyskaliśmy środki z MKiDN na nowoczesny i energooszczędny sprzęt.

– Projekt zakłada doposażenie sali widowiskowej i kameralnej MDK Ratusz w nowoczesne, a przede wszystkim energooszczędne oświetlenie sceniczne. Część urządzeń, które mamy na wyposażeniu już się zużyła. Reflektory i urządzenia, którymi dysponujemy po dziesięciu latach intensywnej eksploatacji, po prostu kończą swój żywot – niektóre mają na liczniku po kilka tysięcy przepracowanych godzin. Co istotne sprzęt, który planujemy zakupić to urządzenia nowej generacji, z dużymi możliwościami technicznymi, a co dla nas istotne energooszczędny. Doposażymy również MDK w nowy, brakujący sprzęt dźwiękowy, który z pewnością pozwoli organizować wydarzenia teatralne i muzyczne na zdecydowanie wyższym poziomie niż dotychczas – mówi Paweł Perdek, dyrektor MDK.

Program „Infrastruktura domów kultury” ma na celu zapewnienie optymalnych warunków dla działalności w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury. W jego ramach z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego finansowane są prace modernizacyjne oraz rozbudowa domów i ośrodków kultury, jak również centrów kultury i sztuki.

W tej edycji zrealizowanych zostanie 78 zadań z ponad 800. nadesłanych, na łączną kwotę 9,5 mln zł.

729x308

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

Logo MKiDN PL Kolor Biale Tlo CMYK

 

 

Przejdź do treści