Rysunek i malarstwo Liliany Słaby

Malarstwo, rysunek i fascynacja naturą. Zapraszamy do oglądania nowej wystawy.

W ramach cyklu Kawiarnia (Nie tylko) Literacka zaprezentujemy prace Liliany Słaby.

Młoda artystka jest uczennicą trzeciej klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli.

– Sztuka jest bardzo ważną częścią mojego życia, przychodzi naturalnie. Przelewam na papier emocje i myśli, część prac obrazuje moją fascynację naturą. Prace, które pojawią się na wystawie są wykonane, zarówno w technice malarskiej, jak i rysunkowej. Swoją pasję na co dzień rozwijam w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli. Jestem uczennicą klasy trzeciej – mówi autorka prac.

Prace autorki zobaczyć można było na następujących wystawach:

– pokonkursowa wystawa II Międzynarodowego Biennale „Pamiętajcie o Ogrodach” w Płocku, Płocka Galeria Sztuki (2022),
– wystawa zbiorowa prac uczniów i absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych
im. K. Kobro w Zduńskiej Woli pt. „Kreska i Plamą”, Miejski Dom Kultury „Ratusz” w Zduńskiej Woli (2022/23),
– wystawa zbiorowa prac uczniów z pracowni ceramiki PLSP w Zduńskiej Woli, „Galeria Na Piętrze” Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu (2023 r.),
– wyróżnienie w XIX Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „Moje spotkanie z folklorem”
w Rybniku (kwiecień, 2023 r.)
– wystawa I Ogólnopolskiego Triennale Malarstwa pt.” Młodzi Romantycy- Romantyzm dzisiaj”
w Olsztynie (maj, 2023 r.)
– wystawa indywidualna rysunku i malarstwa , „Galeria Na Piętrze” Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu (marzec, 2023 r.)
– wystawa pokonkursowa VII Ogólnopolskiego konkursu Plastyczno – Fotograficzno – Filmowo – Rzeźbiarskiego „JA” (czerwiec, 2023 r.) ZST Drzewniak, Słupsk
– wystawa fotograficzna pt.”Obiektywnie w obiektywie” uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli (czerwiec, 2023 r.)
– wystawa pokonkursowa Międzynarodowego Konkursu na czarkę do herbaty
„Nie ma piękna bez cienia”  budynek ASP, Wrocław (czerwiec, 2023 r.)
– wystawa indywidualna „Błyski i mrok”, Biblioteka Pedagogiczna w Zduńskiej woli (czerwiec, 2023 r.)
– wystawa Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych, Koszalin (2023 r.)
– prace prezentowane na Konferencji  „Słuchaj i patrz…”  ICZMP w Łodzi (listopad, 2023r.)
– wystawa zbiorowa prac uczniów PLSP im. K. Kobro w Zduńskiej Woli,  „Nowe i Sielskie Klimaty” (listopad, 2023 r.)
– prace prezentowane podczas Gali z okazji 25-lecia Powiatu Zduńskowolskiego (marzec, 2024)
– wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Portret 2023” (2024 r.)
– wystawa pokonkursowa VIII Ogólnopolskiego konkursu Plastyczno – Fotograficzno – Filmowego „JA” (2024 r.) ZST Drzewniak, Słupsk
– wystawa pokonkursowa XXII Ogólnopolski Konkurs Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda” , Koszalin (2024 .r)
– wystawa prac uczniów PLSP im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, „Autoportret inspirowany twórczością Witkacego”, Miejska Biblioteka Publiczna w Zduńskiej Woli (kwiecień, 2024 r.)

Na wernisaż wystawy prac Liliany Słaby zapraszamy 22 lipca o godzinie 16:00, Kawiarnia Literacka MDK Ratusz.
Wystawę oglądać będzie można do końca września.

plakat dotyczy wystawy Liliany Słaby, szare tło a na nim postać młodej kobiety