Spektakl teatralny ,,Ptasi baj” i warsztaty dla najnajów

Pijo, trijo, świr, ćwir, cyt! Ptasie odgłosy, ptasie skrzydła, ptasi taniec. Zapraszamy na spektakl teatralny ,,Ptasi baj” i zabawę z aktorami dla najnajów, czyli dzieci od pierwszego roku życia. Spektakl inspirowany ptasimi wierszami, który oswoi maluchy z bajkowym światem ptaków.

Będzie połączenie muzyki, ruchu i plastyki oraz muzyka grana na żywo.

Na pełne zanurzenie w świecie teatru pozwoli bajkowe przedstawienie w wykonaniu aktorów z Teatru ATOFRI z Poznania.

– Dzieci zawsze koncentrują swoją uwagę na najbliższych zjawiskach, najchętniej na wysokości własnych oczu, dlatego podczas spektaklu i krótkiej zabawy teatralnej każdy maluch będzie miał bliski kontakt ze sceną, aktorami i rekwizytami. Planujemy kameralny charakter przedstawienia, by zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, by dzieci czuły się w naszym domu kultury, tak przytulnie, jak w domu. Dlatego prosimy o zabranie ze sobą wygodnych poduch i pluszaków – mówi Sylwia Zbijewska, animatorka MDK. – Prosta i skromna scenografia spektaklu oraz aranżacja podczas warsztatów nie spowodują nadmiernego pobudzenia i przesycenia. Spotkanie będzie łączyć muzykę, ruch i plastykę. Podstawowym źródłem inspiracji będzie muzyka grana na żywo, na ksylofonie i instrumentach perkusyjnych – dodaje.

W spektaklu wystąpią: absolwentki Akademii Muzycznej w Poznaniu, choreografki, reżyserki spektakli dla dzieci w Polsce i za granicą, Beata Bąblińska i Monika Zajączkowska – założycielki TEATRU ATOFRI. Dziewczyny na co dzień prowadzą warsztaty muzyczne i teatralne dla dzieci. Biorą udział w licznych projektach z zakresu edukacji teatralnej.

Teatr Atofri współtworzy polską scenę teatralną dla najnajów już od 14 lat.

Spektakl odbędzie się 20 marca o godzinie 13.00 w MDK Ratusz, sala kameralna.

Bilety: 20 zł opiekun, 10 zł dziecko do nabycia w kasie MDK Ratusz oraz online: https://bit.ly/3ATg2CV

PTASI BAJ