Spotkanie autorskie z Radosławem Sikorskim

Pod koniec ubiegłego roku nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się książka Radosława Sikorskiego „Polska. Stan Państwa”.

Zapraszamy Was na spotkanie z autorem, który, jak pisze wydawca: „W ciętych, błyskotliwych tekstach piętnuje kolejne absurdalne decyzje, groteskowe polityczne szopki oraz rażące błędy, których konsekwencje będziemy odczuwać latami. Wskazuje też – nie zawsze łatwe czy oczywiste – drogi wyjścia z obecnej sytuacji.”

Spotkanie autorskie z Radosławem Sikorskim odbędzie się 11 lutego (sobota) o godz. 16.00, sala widowiskowa MDK Ratusz.
Wstęp wolny.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki „Polska. Stan Państwa” oraz uzyskania dedykacji autora.

Radosław Sikorski jest posłem do Parlamentu Europejskiego, członkiem Komisji Spraw Zagranicznych oraz Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony. Przewodniczy Delegacji do Spraw Stosunków ze Stanami Zjednoczonymi.

Wykładowca (Senior Fellow) Centrum Studiów Europejskich Uniwersytetu Harvardzkiego i ekspert Center for Strategic and International Studies w Waszyngtonie.

Były minister obrony (2005-2007), minister spraw zagranicznych (2007-2014) i Marszałek Sejmu (2014-2015).

Reporter wojenny w Afganistanie i Angoli (1986-1989). W latach 2002-2005 członek-rezydent American Enterprise Institute w Waszyngtonie, a także dyrektor wykonawczy Nowej Inicjatywy Atlantyckiej.

Wybrany do grona Top 100 Global Thinkers przez magazyn Foreign Policy „za mówienie prawdy, nawet, jeśli nie jest to dyplomatyczne”.
Autor książek: „Prochy świętych – podróż do Heratu w czas wojny”, „Full circle. A homecoming to free Poland”, „The Polish House – an Intimate History of Poland”, „Strefa zdekomunizowana – wywiad rzeka”, „Polska może być lepsza. Kulisy polskiej dyplomacji” oraz „Polska. Stan Państwa”.

Książka Radosława Sikorskiego „Polska. Stan państwa”
[z noty wydawcy]
Zamiast końca historii otrzymaliśmy koniec rzeczywistości, którą znamy. Wstrząsy – terroryzm, pandemia, załamanie gospodarcze i wojna – nie ominęły także nas. Polska wkracza w nową erę, borykając się z wewnętrznymi sporami, nepotyzmem i zaprzepaszczonymi szansami na rozwój. Bezsensowna walka z Unią Europejską zepchnęła nas na margines sceny międzynarodowej – i to w momencie, w którym bezpieczeństwo naszego kraju zostało zagrożone.

Bez Oprawy Artystycznej

Inne artykuły

Przejdź do treści