,,Szlajanie po górach, spanie w chynchach: poznaj Beskidy z SKPB Łódź”

Ahoj przygodo! Przed nami majówka i wakacje, warto zapoznać się z pięknymi zakątkami Polski!

Dlatego już teraz w ramach cyklu ,,Ratusz inspiruje” organizujemy dla Was ciekawe spotkanie z przewodnikiem, który zachęci do pieszych wędrówek po Beskidach, zabaw przy ognisku, muzyce ze świetnym towarzystwem 🙂

Zapraszamy wszystkich miłośników gór, ale też i tych niezdecydowanych. Podpowiemy gdzie w tym roku wybrać się z rodziną, znajomymi lub solo.

Na spotkaniu dowiecie się kim są przewodnicy Studenckiego Koła Beskidzkiego,
gdzie wybrać się w Beskidy, zachęcimy Was, by wybrać się na rajd po górach. Dowiecie się czy Gorce i Bieszczady to też Beskidy? Obiecujemy, że po spotkaniu będziecie lepiej przygotowani do wyjazdu w góry.

Uwaga niespodzianka!

W programie również konkurs z nagrodami ufundowanymi przez Firmę Brubeck, firmę która dostarcza funkcjonalne rozwiązania dla miłośników sportu.

Spotkanie poprowadzi zduńskowolanin Mateusz Głuszczyński.
Część jego życia związana jest z górami, jeździ głównie w Beskidy i Pieniny, choć co jakiś czas pojawia się również w Tatrach i w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej. Jeździ na nartach, próbował skiturów, kilka dni spędził na biegówkach, wziął udział w biegu górskim i planuje pobiec po raz kolejny, a kiedyś rekreacyjnie wspinał się w skałkach na Jurze. Dwukrotnie był wolontariuszem przy organizacji biegu górskiego i na rzecz górskich parków narodowych. Rok temu ukończył kurs przewodnicki organizowany przez SKPB Łódź, jest też członkiem zarządu SKPB Łódź;

Planuje zdobyć państwowe uprawnienia przewodnickie i dalej rozwijać się w tym kierunku, jak i innych dziedzinach, pośrednio związanych z górami.

Jak cytuje Mateusz Głuszczyński „ Nasze rajdy kierowane są do każdej osoby pragnącej pojechać w góry, poznać fantastycznych ludzi oraz poczuć prawdziwy, górski klimat wędrówek i nieustającej zabawy przy ognisku, muzyce (także tej na żywo) i świetnym towarzystwie”.

Studenckie Koło działa od 1981 r. Jego celem jest propagowanie turystyki górskiej. Od 40 lat z powodzeniem organizuje wyjazdy górskie.

Koło jest również od 1999 r. współorganizatorem YAPY, Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej.

Na spotkanie zapraszamy 26 kwietnia (piątek) o godzinie 17.30.

Sala konferencyjna MDK Ratusz, I piętro.

Wstęp wolny!

Ratusz Inspiruje Gory 1

Inne artykuły

Przejdź do treści