Wyciszanki dla ,,Najnajów” i rodzinne warsztaty muzyczne ,,Jam session”

Zapraszamy maluszki ,,Najnajów” wraz z rodzicami / opiekunami na zajęcia, podczas których będziemy... odpoczywać!

W świecie pełnym obrazów, kolorów, zapachów i innych bodźców poszukamy przestrzeni na to, by wyciszyć się i zrelaksować. W trakcie zajęć wykorzystane zostaną instrumenty terapeutyczne, m.in.: misy tybetańskie, dzwoneczki Koshi i Zaphir, tank drumy oraz głos ludzki. Zanurzymy się w relaksujących dźwiękach, posłuchamy łagodnych melodii. Działanie wibracji instrumentów terapeutycznych jest zbadane naukowo oraz całkowicie bezpieczne dla osób w każdym wieku, a kąpiele dźwiękowe mają dobroczynny wpływ na cały organizm osób biorących w nich udział. Wśród korzyści płynących z obcowania z instrumentami terapeutycznymi wymienić można: poprawę jakości snu, ogólne wyciszenie i regulację emocji, redukcję stresu, łagodzenie dolegliwości bólowych, rozluźnienie napięć.

– „Zależy nam na zbudowaniu zajęć umuzykalniających dla dzieci już od najmłodszych lat. Stworzymy przestrzeń wolną i przytulną. Nie będzie sceny i widowni.
Małe dzieci zawsze koncentrują swoją uwagę na najbliższych zjawiskach, najchętniej na wysokości własnych oczu, dlatego na organizowanych zajęciach każdy maluch będzie miał bliski kontakt twórcą. Wydarzenie będzie miało charakter kameralny, by zwiększyć poczucie bezpieczeństwa. Prosta i skromna aranżacja i nie spowoduje nadmiernego pobudzenia i przesycenia. Będziemy bazować na prostych obrazach, czystych formach, operować delikatną fakturą i minimalistyczną muzyką” – mówi Sylwia Zbijewska, animatorka z MDK Ratusz.

Zajęcia dedykujemy dzieciom w wieku 0-3 (zajęcia z opiekunem).

Rodzinne warsztaty wyciszająco-relaksacyjne ,, Dźwięki życia” poprowadzi Aleksandra Denkowicz, która jak mówi o sobie „Muzyka mieszka we mnie od zawsze, śpiewam odkąd żyję, przez życie prowadzą mnie dźwięki, a piosenki przepływają przeze mnie, dzielę się nimi ze światem, piszą się same… „Ukończyła studia magisterskie z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz Państwową Szkołę Muzyczną w Zduńskiej Woli w klasie skrzypiec. Powołała do życia dwa zespoły muzyczne: KU KU, z którym wykonuje autorskie utwory dedykowane najmłodszym oraz projekt drzewo, z którym gra i śpiewa muzykę relaksacyjną.

Pod szyldem ,,Dźwięki Życia” prowadzi warsztaty oraz sesje z wykorzystaniem instrumentów terapeutycznych oraz masaże misami tybetańskimi. Wybrała tę drogę, ponieważ po latach własnej pracy muzycznej – śpiewu, gry na instrumentach, zgłębiania tajników dźwiękoterapii i fascynacji różnorodnymi praktykami wokół dźwięków odkryła, że…to właśnie dźwięk i muzyka prowadzą ją i chronią przez całe życie dodając sił, pozwalając wzrastać i poznawać siebie. Jak podkreśla „Dzielę się tym, co moje i co potrafię najlepiej, co zostało mi dane”.

„Podczas kilkuletniej pracy z dziećmi i dorosłymi zauważyłam, że niezależnie od wieku przez znaczną większość życia jesteśmy…w działaniu. Dokądś pędzimy, coś rozwijamy, robimy, odkrywamy, udoskonalamy. Uczymy się, pracujemy, przetwarzamy. Dla wielu osób jedyną formą odpoczynku jest sen”.

17 marca, godz. 11:00, sala konferencyjna I piętro

Czas trwania: 45 minut

BRAK WOLNYCH MIEJSC!

—————————————–

WARSZTATY MUZYCZNE JAM SESSION

JAM SESSION, to po prostu wspólne granie! Tylko tyle i aż tyle. Dobrze jest być razem, jeszcze lepiej jest razem grać. Do dzieła więc! Instrumenty w dłoń i…spotkajmy się przy muzyce! Połączą nas wspólny rytm i absolutny brak planu czy schematu. Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym koncercie Wielkiej Orkiestry Improwizowanej. Przyjdź, usiądź i zagraj razem z nami. Daj się ponieść dźwiękom. Stukaj, pukaj, brzdąkaj, mrucz pod nosem, pogwizduj do rytmu lub uderzaj w bęben ile sił. Niech zabrzmi symfonia na patyk, trzy żołędzie i grzebień.

– Co jest dla nas najważniejsze? Pobudzimy dzieci do naturalnej, swobodnej ekspresji przez muzykę. Przez zajęcia umuzykalniające chcemy wyposażyć rodziców w narzędzia do wychowania dzieci przez sztukę. Chcemy przybliżyć alternatywne sposoby nauki i wychowania w kulturze, by wykształcić świadomych odbiorców nowoczesnej kultury a w przyszłości kreatywnych i przedsiębiorczych – dodaje Sylwia Zbijewska.

Zajęcia dedykujemy dzieciom w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami. To będzie wspólne muzykowanie. Na spotkanie z muzyką zapraszają Aleksandra Denkowicz i Mateusz Kowalczyk.

Koszt: 25 zł/dziecko

Czas trwania zajęć: 45-60 minut