638 postów

LETNI FESTIWAL KULTURALNY ,,LEŻAKI 2021″ – KACPER ULATOWSKI

Sobota, 7 sierpnia, to nowy termin koncertu Kacpra Ulatowskiego i kolejne muzyczne spotkanie na ,,leżakach”.

Z Kępiny postaramy się uczynić morze.

Kacper Ulatowski przeniesie nas w nadmorskie krajobrazy. Lato to idealny czas, by posłuchać szant.
Kacper Ulatowski jest żeglarzem od 2015 roku i wtedy też nauczył się grać na gitarze. Reaktywował festiwal szantowy Nocne Wycie na Rei. Co roku jeździ jako sternik na Mazury a na co dzień pracuje w stoczni jachtowej.
Koncert Kacpra Ulatowskiego odbędzie się o godz. 19.15.
Zapraszamy Was 7 sierpnia już od godz. 16.00. Letni Festiwal Kulturalny ,,Leżaki 2021″ rozpoczynamy tego dnia autorskimi warsztatami muzycznymi i pokazem muzycznym T.Etno Tomasz Drozdek.
Szczegóły dotyczące pierwszego z koncertów znajdziecie tutaj —-> https://www.mdk-zdunskawola.pl/koncert-tomasza-drozdka-podczas-letniego-festiwalu-kulturalnego-lezaki-2021/
Bądźcie z nami!

LETNI FESTIWAL KULTURALNY ,,LEŻAKI 2021″ – T.ETNO TOMASZ DROZDEK INSTRUMENTY ŚWIATA

Chcecie nauczyć się grać na wszystkich instrumentach świata? A potem zagrać wspólny koncert? Zapraszamy Was na rodzinne warsztaty muzyczne. Poprowadzi je Tomasz Drozdek T.ETNO Tomasz Drozdek.
Tomasz Drozdek, jestem multiinstrumentalistą i kolekcjonerem nietypowych instrumentów z całego świata.
Gra solowe koncerty, prowadzi pokazy instrumentów etnicznych, oraz warsztaty produkcji instrumentów recyklingowych, a także autorskie warsztaty muzyczne. Pracuje z wszystkimi grupami wiekowymi, a także z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Prowadzone przez niego zajęcia, łączą walory muzyczne i artystyczne z zagadnieniami profilaktyki, muzykoterapii, integracji, komunikacji w grupie.
Dotychczas występował również na jednej scenie takimi artystami jak: Marika, If Ude, Katarzyna Pakosinska, Czesław Mozil, Marian Opania, Krystyna Tkacz, zespół TGD, Anna Maria Jopek, Natalia Niemen, Kuba Badach, L.U.C., Natalia Nykiel, Renata Przemyk, Kasia Moś i inni.
Autorskie warsztaty muzyczne oraz multiinstrumentalny pokaz muzyczny dla całych rodzin odbędzie się podczas Letniego Festiwalu Kulturalnego ,,Leżaki 2021″ 7 sierpnia o godz. 16:00 przy Zbiorniku Kępina.
Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona. Zapisywać można się, dzwoniąc pod numer: 605 725 300.
Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Zapraszamy!

Fot.: Szymon Król

,,Z JAZZEM PRZEZ POLSKĘ” – KONCERT DOROTY MIŚKIEWICZ Z ZESPOŁEM, ZE SPACJALNYM UDZIAŁEM HENRYKA MIŚKIEWICZA

Nie lada gratka dla fanów jazzu.

Zapraszamy na wyjątkowy koncert.

„Z jazzem przez Polskę” to koncert w wykonaniu jednej z najciekawszych polskich wokalistek, Doroty Miśkiewicz wraz z zespołem. Gościem specjalnym koncertu będzie Henryk Miśkiewicz, wybitny saksofonista i jeden z najbardziej utytułowanych polskich muzyków jazzowych. Prywatnie tata Doroty Miśkiewicz. W programie koncertu usłyszymy piosenki pochodzące z autorskich płyt wokalistki, do których słowa napisali m.in. Wojciech Młynarski, Michał Rusinek czy Grzegorz Turnau.

Będą także akcenty nawiązujące do wydanej przez duet w marcu tego roku płyty „Nasza miłość”.

Cykl koncertów „Z jazzem przez Polskę” jest finansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Koncert odbędzie się 8 sierpnia o godz. 17:00 w sali widowiskowej w Ratuszu.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wejściówki są do odbioru w kasie biletowej Ratusza.

Zapraszamy!