Wystawa prac artystycznych pt. ,,Oswajamy raka”

Nowa wystawa się szykuje. Będą plakaty, kolaże i wiersze.

Zapraszamy do odwiedzania wystawy prac artystycznych kobiet ze Stowarzyszenia ,,Teraz ja”.

– Wystawa pt. ,,Oswajamy raka” ma na celu przybliżyć temat raka piersi. Oswoić z tym tematem, zachęcić do badań profilaktycznych. Chcemy pokazać, jak różne emocje towarzyszyły nam po usłyszeniu diagnozy, podczas leczenia i po jego zakończeniu. Wszystko w formie plakatów, kolaży, wierszy – mówi Joanna Gajewczyk, współautorka wystawy.

– Zdajemy sobie sprawę, że samo słowo RAK brzmi przerażająco i niesie ze sobą ogromną dawkę strachu i niewiadomej. Ponieważ przeszłyśmy przez to, czujemy potrzebę, by zachęcać innych, szczególnie kobiety, do dbania o siebie, do profilaktyki, która naprawdę ratuje życie. Chcemy mówić o tym głośno, by pokazać, że diabeł nie taki straszny, jak go malują. Można z nim walczyć i można wygrać. Wiele straciłyśmy, ale też dużo zyskałyśmy – dodaje Gajewczyk.

W programie wydarzenia odbędzie się również panel tematyczny:

– spotkanie z podolożką Anną Serwetą – prelekcja na temat wpływu chemio-radioterapii na paznokcie;

– spotkanie z fryzjerką Pauliną Łyczkowską – prelekcja na temat pielęgnacji włosów i skóry głowy przed, podczas i po leczeniu;

– spotkanie z rehabilitantką Magdaleną Ogińską Miśkiewicz – prelekcja na temat masażu powięziowego;

– spotkanie z położną Joanną Woźniak – prelekcja na temat profilaktyki raka piersi i samobadania się.

Wernisaż wystawy prac artystycznych kobiet ze Stowarzyszenia ,,Teraz ja” pt. „Oswajamy raka” odbędzie się 18 listopada o godzinie 18.00. MDK Ratusz, hol na I piętrze, wejście od strony kina.

Wystawę zwiedzać będziecie mogli do 1 grudnia.

Patronat medialny: Rozgłośnia Regionalna ,,Nasze Radio”, Regionalny portal informacyjny: nasze.fm

Wernisaz Prac2