Wystawa prac Justyny Płatek w Kawiarni Literackiej

Przed nami kolejna wystawa w ramach cyklu Kawiarnia (Nie tylko) Literacka. Zapraszamy do oglądania prac Justyny Płatek.

– Od małego dziecka interesowałam się różnorakimi technikami plastycznymi. Zawsze lubiłam rysować, malować czy lepić z plasteliny. Z powodu swojego zamiłowania do sztuki wybrałam szkołę, która pomaga mi rozwinąć mój talent – mówi Justyna Płatek, uczennica Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli.
– Trudno mi określić, co tak naprawdę jest moją inspiracją. Czasami są to obrazy innych, zdjęcia czy coś samoistnie zrodzi mi się w głowie. Niezaprzeczalnie jednak zawsze podziwiałam artystów którzy potrafią tworzyć fotorealistyczne dzieła i takie też przeważnie robię ale jak to bywa są wyjątki od reguły – dodaje młoda artystka.

Wernisaż wystawy prac Justyny Płatek odbędzie się 1 lutego o godzinie 17:00 w Kawiarni Literackiej MDK Ratusz.
Wystawę zwiedzać będziecie mogli do końca marca.

PLAKAT 2