XXIII Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA

Wielkie teatralne święto ponownie odbędzie się w gościnnych murach Miejskiego Domu Kultury Ratusz.

W sali widowiskowej zaprezentują się grupy teatralne z całej Polski: z Zabrza, z Chodzieży, z Opoczna, z Pszczyny. Zobaczymy spektakle w wykonaniu teatrów z Łodzi, z Bielsko-Białej, z Garwolina, z Głogowa i ze Zduńskiej Woli.

– WTOOPA nie ma formuły konkursowej, co bardzo mocno pragniemy podkreślić, bowiem głównym celem tej imprezy ma być rozwijanie u młodych ludzi ich pasji, jaką jest teatr. Służyć temu mają liczne warsztaty teatralne, prezentacje spektakli, a także wspólne szczere dyskusje. Aby to osiągnąć, istotny jest udział zaproszonych zespołów w całej WTOOPIE, a nie jedynie w dniu prezentacji spektaklu  – podkreślają organizatorzy ze Stowarzyszenia WTOOPA.

WTOOPA – Ogólnopolskie Spotkania Teatralne, to wspólne święto wszystkich, którzy kochają teatr.

– WTOOPA ma być czasem pracy i radości dla wszystkich, którzy teatr kochają i bez którego ich życie byłoby uboższe. Dlatego właśnie celowo zrezygnowaliśmy z formuły konkursowej, uważamy bowiem, że już samo obcowanie ze sceną, tekstem, rekwizytem i słowem będzie dla wszystkich uczestników największą nagrodą – dodają.

Ogólnopolskie Spotkania Teatralne odbędą się już po raz dwudziesty trzeci. Sympatyków teatru gościć będziemy w MDK Ratusz od 18 do 20 kwietnia (czwartek-piątek-sobota).

Wstęp na wszystkie trzy dni wolny.

Zapraszamy!

Brązowy plakat z napisami i programem Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA. Święto teatru odbędzie się w MDK Ratusz od 18 do 20 kwietnia.

 

 

 

Inne artykuły

Przejdź do treści