,,Kobieta UTW” w MDK Ratusz

Koniecznie musicie odwiedzić tę wystawę i zobaczyć te piękne prace!

,,Kobieta UTW” – to tytuł nowej wystawy, którą już możecie oglądać w MDK Ratusz na I piętrze.
– Prace, które obejrzycie na wystawie powstały pod czujnym okiem niesamowitej instruktorki, Eli Woźniak. Jestem pod wrażeniem tych wszystkich prac, takiego artystycznego zacięcia, zaangażowania, ale przede wszystkim takiego profesjonalizmu, jeżeli chodzi o warsztat. Aż trudno uwierzyć, że są to prace amatorskie, bo naprawdę niejeden zawodowy malarz, plastyk, artysta mógłby pozazdrościć i od pań z sekcji plastycznej UTW wiele się nauczyć. Chcielibyśmy takich wystaw organizować więcej i częściej, być może w różnych przestrzeniach w mieście, bo jest kilka takich miejsc w Zduńskiej Woli – mówił podczas wernisażu (20 maja) Paweł Perdek, dyrektor MDK.
Na wystawie zobaczycie prace: Jadwigi Dawid, Lidii Dworczak, Krystyny Łuczak, Marii Marglewskiej, Krystyny Poradzińskiej, Anny Regulskiej, Anny Sapiejki, Danuty Stolarczyk, Barbary Tosik-Kubiak i Krystyny Wojciechowskiej. Uczestniczki zajęć szlifują swój talent plastyczny pod kierunkiem Elżbiety Woźniak, instruktora plastyki w MDK.

– W ich pracach dostrzeżecie ogromne zaangażowanie, wielką pasję tworzenia i miłość do sztuki – podkreślała Elżbieta Woźniak.

Wystawa powstała z okazji Jubileuszu XV-lecia istnienia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli, który obchodzić będziemy w czerwcu. Prace oglądać można do 22 czerwca.
Z apraszamy!

foto: (KM)

 

Przejdź do treści