IV Zduńskowolskie Dni Seniora

Rodzinny piknik, aktywności sportowe, pokazy tańca, występy artystyczne, rajd rowerowy, biesiada, potańcówka i wycieczka. To będą dwa dni wypełnione atrakcjami.

Z ogromną przyjemnością już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania podczas IV Zduńskowolskich Dni Seniora.
– Planujemy kontynuację zapoczątkowanego trzy lata temu projektu ,,Zduńskowolskie Dni Seniora “. Projekt ma za zadanie zintegrować nie tylko mieszkańców miasta, ale również miejskie instytucje, stowarzyszenia i przedsiębiorców. Te dni to wspólne święto wszystkich Seniorów, podczas których mogą zaprezentować mieszkańcom swoje umiejętności, pasje i zainteresowania – mówi Paweł Perdek, dyrektor MDK.

Zduńskowolskie Dni Seniora rozpoczną się 18 maja (sobota) od aktywności sportowych. Planujemy zajęcia nordic walking  i wycieczkę do pracowni rękodzieła Andrzeja Nowaka. Na wydarzenia ph. ,,Aktywny senior” zapraszamy wspólnie z kompleksem basenowym Zduńska Woda.

UWAGA!!! Tu zaszła zmiana na aqua spining i aqua aerobic zapraszamy w piątek  17 maja, a nie 18 maja, jak podawaliśmy wcześniej.

Drugiego dnia 19 maja (niedziela) odbędzie się rodzinny piknik na pl. Wolności przed MDK Ratusz.

Zaplanowaliśmy koncert Miejskiej Orkiestry Dętej o Tradycjach Kolejowych, sekcji wokalnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierownictwem Zbigniewa Godlewskiego, Zespołu Śpiewaczego ,,Sędziejowianki”, Chóru ,,Złota Jesień”, naukę tańca i pokazy tancerzy Studia Tańca Arabesque oraz Studia Tańca GOSSiP Izabeli Wartalskiej. Wystąpi także uwielbiana przez wszystkich Formacja Taneczna ,,Ladies Dance”.

Na zakończenie wieczoru zaprosimy seniorów do wspólnego biesiadowania z zespołem ,,Larmodzieje”.

Ponadto, na terenie zielonym przy Ratuszu odbędą się animacje dla dużych i małych oraz warsztaty kreatywne. Zachęcamy także do odwiedzania licznych stoisk wystawienniczo-informacyjnych.
Po raz drugi będzie z nami Zduńskowolski Klubu Krótkofalowców, który będzie relacjonował wydarzenie w różne zakątki świata.

Podczas tej edycji współpracować będziemy także z Fundacją Połączeni Pasją, która dzięki sprzedanym produktom gastronomicznym przekaże środki na rehabilitację podopiecznych Fundacji.

Piknik odbędzie się w godz. 15.00-21.30 na terenie zielonym przy MDK Ratusz, pl. Wolności 26.

Na wydarzenia towarzyszące zapraszamy 12 i 24 maja (uwaga tu zaszła zmiana – „ Fivy w DK Lokator” zostały przeniesione z 17 na 24 maja).
12 maja zaprosimy seniorów do udziału w rajdzie rowerowym, a 24 maja na potańcówkę „ Fivy w DK Lokator”.

Regulamin rajdu rowerowego do pobrania tutaj: Regulamin Rajd Rowerowy 12.05.2024r

Zapisy na rajd do 7 maja pod nr tel. 605 503 703.

IV Zduńskowolskie Dni Seniora odbędą się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zduńska Wola.
Patronat medialny: Nasze Radio 104.7 FM, Nasze Radio Nostalgicznie 92,1 FM.
Współorganizator: Zduńskowolska Rada Seniorów.
Współpraca: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli, ,,Zduńska Woda”, Dom Kultury ,,Lokator”, Powiatowe Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli.

Larmodzieje
Zespół powstał z tęsknoty za czasami potańcówek w stylu retro, przy muzyce na żywo i
klasycznych polskich przebojach, zarówno tych z lat sześćdziesiątych, jak i takich, które pamiętają czasy okresu międzywojennego.

Larmodzieje to grupa 6 muzyków i animatorów muzycznych, prezentująca akustyczne, swingowe wykonania niezapomnianych przebojów, takich jak: „Bella donna”, „Ukraina”, „Góralu czy Ci nie żal”, „O Maryjanno” i wiele wiele innych.
– Gwarantujemy znakomitą zabawę, ze wspólnym śpiewaniem i grupowymi tańcami.
Na naszych koncertach łączymy pokolenia. Młodym odbiorcom prezentujemy historię polskiej muzyki (również biesiadnej), tym starszym przypominamy lata młodości – podkreślają muzycy.

Zespół Larmodzieje tworzą zawodowi, doświadczeni muzycy, znani z innych projektów muzycznych. Grupa powstała w 2013 z idei nawiązania do czasów, gdy wspólny śpiew był nieodłącznym elementem każdego rodzinnego spotkania.

Zespół w składzie:
Alina Łysikowska – śpiew
Mirosław Łysikowski – śpiew, instr perkusyjne
Tomasz Ignalski – Śpiew, gitara,
Marek Opeldus – Akordeon
Damian Jambor – perkusja
Paweł Łamik – kontrabas
Gościnie występuje z nami również sekcja dęta.

Plakat dotyczy Dni Seniora, wydarzenie odbędzie się 18 i 19 maja.

 

Inne artykuły

Przejdź do treści