Atrakcyjne Zduńskowolskie Dni Seniora

I edycja Zduńskowolskich Dni Seniora przyciągnęła przed Ratusz wielu mieszkańców.
Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, gra miejska, gry planszowe, zajęcia fitness i animacje. Pokaz pierwszej pomocy, występy artystyczne oraz koncert kapeli Webry – to tylko niektóre z atrakcji pikniku, który odbył się 11 września przed Ratuszem.
Razem z seniorami Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprosiliśmy Państwa do wspólnej zabawy.
– Chcieliśmy, by zduńskowolscy seniorzy poczuli się jedną rodziną, jedną społecznością i dlatego wraz ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotowaliśmy pierwszą edycję obchodów Dni Seniora. Mamy nadzieję, że nam się to udało – podkreśla Paweł Perdek, dyrektor MDK.
W ramach Zduńskowolskich Dni Seniora, 8 września zduńskowolanie mogli wziąć udział w spacerze, przygotowanym przez Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola – ,,Gdzie był pierwszy ogród spacerowy”.
12 września (w niedzielę) wybrali się natomiast na rajd rowerowy. W przerwie rajdu Pan Jacek Kopiczyński oprowadził uczestników po Muzeum Militariów w Boczkach. W ciekawy sposób opowiedział o swoich eksponatach.
Dziękujemy Panu Jackowi za gościnność oraz Panu Edwardowi Bąkowi za pomoc w organizacji rajdu.
Dziękujemy także naszym sponsorom, firmom: AVES, GATTA, KLIMEK, CUKIERNIA WITCZAK, ZAKŁAD WĘDLINIARSKI PIOTROWICZ oraz wszystkim partnerom i artystom zaangażowanym w przygotowanie pikniku.
W październiku zaprosimy Was na koncert niespodziankę. Dla seniorów i nie tylko wystąpi Stanisława Celińska.
Bezpłatne wejściówki na koncert będą do odbioru w kasie Ratusza już niebawem!
Pomysłodawcą projektu był Pan Stanisław Czernik, prezes zduńskowolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
———————————————————————————
Wydarzenie odbyło się w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.

foto: Andrzej Wawrzyniak

foto z rajdu: Edward Bąk