Lokomotywą po wiedzę – Eco Fashion – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”. Edycja 2022.

Dzieci już wiedzą czym jest ekologia.
W jakim celu dbamy o środowisko naturalne i oszczędzamy energię.
Czym jest segregacja odpadów i czemu ona służy.
Jakie nawyki trzeba w sobie wykształcić, abyśmy mogli o sobie powiedzieć, że dbamy o środowisko i rozumiemy zagrożenia, jakie niesie za sobą nadmierny konsumpcjonizm.

– W ramach projektu ,,Lokomotywą po wiedzę” zakończyliśmy część pierwszą warsztatów. W ubiegłym tygodniu gościliśmy Agnieszkę Mazur z Ośrodka Działań Ekologicznych ,,Źródła”. Po zajęciach z panią Agnieszką, dzieci dowiedziały się,  jaką drogę musi przejść przysłowiowy T-shirt , by dotarł na półki sklepowe i kto w tym łańcuchu najwięcej zarabia. Korzystając z mapy świata uczestnicy zajęć, dowiedzieli się w jakich krajach wyprodukowano odzież, którą noszą na co dzień – mówi Sylwia Zbijewska, koordynatorka projektu z ramienia MDK.

Przypomnijmy, że głównym założeniem projektu jest stworzenie przez uczestników w wieku 7-14 lat z 32. ośrodków kultury województwa łódzkiego, pokazu mody ekologicznej ECO FASHION.
Przygotowane i zaprezentowane lokalnej publiczności pokazy będą uczestniczyć w konkursie w dwóch kategoriach:
– najlepszy strój ekologiczny
– najlepszy pokaz mody.

Partnerami projektu są: Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Instytut Architektury Tekstyliów Politechniki Łódzkiej oraz 32 instytucje kultury województwa łódzkiego. W tym gronie jest również nasz Miejski Dom Kultury.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Projekt został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

fot.(SZ)

Przejdź do treści