Lokomotywą po wiedzę – Eco Fashion – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”. Edycja 2022.

W ramach projektu ,,Lokomotywą po wiedzę” dzieci uczestniczyły w warsztatach z projektowania ekologicznych strojów. Warsztaty odbyły się 13 maja w Łodzi.
– Za nami druga część warsztatów.  Tym razem w  Łódzkim Domu Kultury pod okiem dr Aleksandry Wereszki i dr Moniki Czarszki z Politechniki Łódzkiej dzieci projektowały na drewnianych manekinach z materiałów odzyskanych.  Uczestnicy zwiedzili również Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi – mówi Sylwia Zbijewska, koordynatorka projektu z ramienia MDK. – Dzieci obejrzały kolekcję maszyn i narzędzi włókienniczych i zdobyły szeroką wiedzę na temat historii włókiennictwa w Łodzi. Temat został poszerzony również o modę z lat 1830 – 1999 – dodaje Zbijewska.

Przypomnijmy, że głównym założeniem projektu jest stworzenie przez uczestników w wieku 7-14 lat z 32. ośrodków kultury województwa łódzkiego, pokazu mody ekologicznej ECO FASHION.
Przygotowane i zaprezentowane lokalnej publiczności pokazy będą uczestniczyć w konkursie w dwóch kategoriach:
– najlepszy strój ekologiczny
– najlepszy pokaz mody.

W 32. partnerskich ośrodkach kultury odbędzie się również ,,Warsztat o idei zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska”, który przeprowadzą przedstawiciele Ośrodka Działań Ekologicznych ŹRÓDŁA. W naszym domu kultury spotkanie zaplanowane jest na 3 czerwca.

Partnerami projektu są: Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Instytut Architektury Tekstyliów Politechniki Łódzkiej oraz 32 instytucje kultury województwa łódzkiego. W tym gronie znalazł się również nasz Miejski Dom Kultury.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Projekt został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.
Lokomotywa Strona
LW 2022 Stopka
Foto: (SZ)
Przejdź do treści