Pokaz mody ,,Żywioły w Ratuszu” w ramach projektu „Lokomotywą po wiedzę – Eco Fashion – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”

Przed nami jeszcze konkurs: na najlepszy strój ekologiczny i najlepszy pokaz mody, który odbędzie się w Łódzkim Domu Kultury pod koniec listopada.

– Dzieci wyposażone w wiedzę i umiejętności po warsztatach ze zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska, stworzyły ekologiczne stroje. Przebrały się za ,,Żywioły w Ratuszu”: wodę, powietrze, ogień i ziemię i zaprezentowały swoje kreacje z materiałów przeznaczonych do recyklingu na pokazie mody przed swoimi kolegami z klasy, rodzinami i zaproszonymi gośćmi – mówi Sylwia Zbijewska, koordynatorka projektu w MDK. – Przygotowany pokaz został nagrany, a stroje sfotografowane i przesłane do ŁDK. Zarówno pokaz, jak i kostiumy uczestniczyć będą w konkursie w dwóch kategoriach: na najlepszy strój ekologiczny i najlepszy pokaz mody. Mamy nadzieję, że nasz pomysł na realizację pokazu, nasze widowisko i stroje wykonane przez dzieci i rodziców spodobają się w Łodzi. Trzymajcie za nas kciuki – dodaje Sylwia Zbijewska.

Składamy gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników, rodziców, dziadków za zaangażowanie i pomoc, dla Agaty Nowak za przygotowanie ,,żywiołowej” choreografii do pokazu, dla Ekipy Ogrodnika za ufundowanie drzewek, dla Szkoły Podstawowej nr 5 w Zduńskiej Woli, szczególnie dla klasy 3a i Pani Łucji Leśniewskiej oraz dla Pani Zyty Solarskiej i Łódzkiego Domu Kultury – organizatorów projektu. Dziękujemy również lokalnym mediom: Rozgłośni Regionalnej ,,Nasze Radio”, Telewizji Kablowej ZW MEDIA i Redakcji ,,Dziennika Łódzkiego” za ogromną pomoc w promocji wydarzenia.

Uroczysty finał projektu, na szczeblu wojewódzkim, odbędzie się 30 listopada 2022 roku w Łódzkim Domu Kultury. Laureaci zaprezentują zwycięskie prace i otrzymają nagrody od organizatorów.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Projekt został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

fot. (AJ)