Studio podcastowe coraz bliżej!

– Dwa aparaty cyfrowe z profesjonalnymi obiektywami, kamera, kamerka gopro, statywy, gimbale, mikrofony, bezprzewodowy system transmisji danych, mikser dźwiękowy do obsługi studia podcastowego, mikser do realizowania transmisji online, monitory i komputer do montażu wraz z oprogramowaniem, green screen, oświetlenie, a także pętla indukcyjna do kas biletowych i sali widowiskowej dla osób niedosłyszących. Zakupiliśmy już cały sprzęt cyfrowy do realizacji nagrań i transmisji online w sieci w ramach programu ,,Konwersja cyfrowa domów kultury” – mówi Paweł Perdek, dyrektor MDK.

– Nasz projekt nazwaliśmy ,,Online/offline czyli zwinna kultura” po to, żeby w razie zagrożenia działalnością stacjonarną, móc w szybki sposób przenieść się do sieci i być w kontakcie z uczestnikami, odbiorcami naszych działań. Cały zakupiony sprzęt posłuży do wyposażenia dawnej ciemni fotograficznej w profesjonalne studio nagrań – dodaje dyrektor MDK.
Przypomnijmy, że do programu unijnego ,,Konwersja cyfrowa domów kultury” napłynęło ponad 1200 wniosków, a tylko 200 projektów otrzymało dofinansowanie. Nasz MDK został bardzo wysoko oceniony i otrzymał blisko 170 tys. dofinansowania.

Wypowiedzi dyrektora Pawła Perdka nt. realizacji projektu wysłuchacie w najnowszym wydaniu programu lokalnego ZW MEDIA ,,Wprost ze Zduńskiej”:  https://bit.ly/3BfHblD (26 min. 38 s)

Projekt ,,Konwersja cyfrowa domów kultury” finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Przejdź do treści