Między Żegliną, a Zalewem Paradzianka, w pobliżu ,,Wzgórza Zamkowego” mieści się niezwykłe miejsce – Sieradzki Park Etnograficzny. Nie jest wielki, ale bardzo klimatyczny.
Tu tutaj poznawaliśmy folklor regionu sieradzkiego i spędziliśmy bardzo sympatyczny dzień w towarzystwie Pawła Kieronia, etnografa, kierownika sieradzkiego skansenu.
Sieradzki Park Etnograficzny jest kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy w ramach projektu „Etno warsztaty. Łowickie, sieradzkie, nasze zduńskowolskie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2023″.
Jak się robi wycinanki i jakie są najbardziej charakterystyczne dla regionu sieradzkiego?
Jednobarwne, czyli cacka, wielobarwne – mazury, wycinanki pasywne – kozoki i lolki, a także rózgi, na planie koła i kwadratu. My już wiemy, jak je zrobić.
Polecamy wszystkim warsztaty z wycinanek sieradzkich i to piękne miejsce.
Warsztaty odbyły się 2 sierpnia 2023 r. w ramach projektu „Etno warsztaty. Łowickie, sieradzkie, nasze zduńskowolskie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2023″.
fot. (KM)