Projekt ETNO POLSKA. Edycja 2023

Już od lipca 2023 roku ruszamy z realizacją projektu pn. „ETNO WARSZTATY. ŁOWICKIE, SIERADZKIE, NASZE ZDUŃSKOWOLSKIE”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023. Kwota dofinansowania, którą otrzymaliśmy to 36.000,00 zł.

Od 3 do 6 lipca br. w filii Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli na os. Karsznice oraz od 10 do 13 lipca br. w Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli, odbędzie się cykl warsztatów stacjonarnych, dla dzieci w wieku 7 – 12 lat (mieszkańców Zduńskiej Woli i okolic). Uczestnicy warsztatów wezmą udział w zajęciach inspirowanych kulturą ludową: zielarskich, rękodzielniczych, muzycznych, wokalnych, tanecznych, literackich, ruchowych. Będziemy zapisywać na dany dzień zajęciowy.

Ponadto dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach terenowych. Zostaną zorganizowane dwa wyjazdy w lipcu: do Szkolnego Muzeum Regionalnego w Wojsławicach przy ZSRCKU oraz do Izby Regionalnej w Zadzimiu (07.07.), do Muzeum Etnograficznego w Łodzi (14.07.) i jeden w sierpniu do Sieradzkiego Parku Etnograficznego (02.08.). W każdym z tych miejsc odbędą się również warsztaty dla dzieci.
Zapisy na warsztaty będziemy przyjmować od 2 czerwca br. pod numerem telefonu: 605 725 300 oraz w Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli w Dziale Animacji (I piętro). Zajęcia będą nieodpłatne. Liczba miejsc ograniczona!
W sierpniu nie zabraknie innych atrakcji w ramach projektu, ale te informacje zdradzimy później.

2023 NCK Dofinans Etnoplska RGB

Przejdź do treści