,,KARSZNICE NA STARYCH FOTOGRAFIACH” – WYSTAWA PLENEROWA

2023-09-10T17:30:00+02:00
PLAC ZWYCIĘSTWA
OS. KARSZNICE

Wystawa plenerowa ,,Karsznice na starych fotografiach”, to kolejne wydarzenie, które odbędzie się w ramach Obchodów Jubileuszu 90-lecia Osiedla Karsznice.

– Na wystawie prezentowane będą fotografie, które ukazują życie mieszkańców Karsznic w latach powojennych i późniejszych, wydarzenia kulturalne, sportowe i rekreacyjne. Zdjęcia przypominają o różnych zainteresowaniach karszniczan: teatralnych, harcerskich, żeglarskich, wędkarskich i myśliwskich. Przedstawiają karsznickie ogródki działkowe, koncerty orkiestry dętej oraz budowę kościoła – wymienia Zenobia Radwańska, koordynatorka wydarzenia.

Fotografie umieszczone będą na plenerowych panelach wystawowych.

– Zdjęcia udało się nam pozyskać z różnych źródeł: od mieszkańców Karsznic, z filii Miejskiego Domu Kultury, z albumów kościelnych i innych – dodaje koordynatorka.

Dodatkową atrakcją będą ekspozycje motocykli z lat 60. i 70., eksponaty wędkarskie, stare instrumenty muzyczne i inne. Eksponaty te dostępne będą dla zwiedzających tylko w dniu wydarzenia.

Na wydarzenie zaprasza Społeczny Komitet Obchodów 90-lecia Osiedla Karsznice we współpracy z filią Miejskiego Domu Kultury os. Karsznice: 10 września, godz. 16.00, Plac Zwycięstwa w Karsznicach.

Wystawę uświetni Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej o tradycjach kolejowych w Zduńskiej Woli, początek występu: godzina 16:30.

Wystawę zwiedzać będzie można przez miesiąc.

Wydarzenie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Starosty Zduńskowolskiego Hanny Iwaniuk i Prezydenta Miasta Zduńska Wola Konrada Pokory.

Partnerzy: Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta o tradycjach kolejowych w Zduńskiej Woli

Zapraszamy! Wstęp wolny!