MORŚWIN KONCERT W SKŁADZIE: TEKLA TEKIEL, ŚWIETLICKI, OWCZAREK

Kiedy:
19 maj 2023, 20:00 – 21:15
2023-05-19T20:00:00+02:00
2023-05-19T21:15:00+02:00
Gdzie:
PL. WOLNOŚCI 26
MDK RATUSZ
Koszty:
40

Nadciąga Morświn!

Muzyka ponadgatunkowa. Głośna i cicha. Szybka i wolna. Na siedząco, na stojąco, nawet na leżąco. Ze zduńskowolskim akcentem.

Zapraszamy na koncert Morświna.

Poniżej krótka historia 🙂

Morświn powstał, bo musiało się tak stać!

Najpierw byli Tekla i Marcin, Tekla gra na basie, a Marcin nie gra, ale gada, zakładali różne zespoły, najpierw grali jako duet, a potem zaczęli jako trio, a potem jako kwartet, a kiedyś grali jako kwintet.
W czasie najstraszliwszej izolacji kilkunastu polskich artystów, na prośbę duetu, nagrało na swoich instrumentach, zupełnie niezależnie od siebie, to co grało w ich duszach. Marcin Świetlicki i Małgorzata Tekiel zespawali, posklejali te dźwięki i tak właśnie powstała suita Rewolucjaaa. Zupełnie naturalne było zaproszenie do zespołu Alicji Białej, która wraz z Dorotą Kwiatkowską, zrobiła film.

Dwa lata temu nakładem Agencji Koncertowo-Wydawniczej Karrot Kommando ukazał się debiutancki album Morświna, na którym znalazła się Rewolucjaaa. Płyta została bardzo ciepło przyjęta przez krytyków i fanów a zespół zyskał miano ,,super grupy”.

Trzon zespołu to Małgorzata Tekla Tekiel – bas, Marcin Świetlicki – głos, zduńskowolanka Paulina Owczarek – saksofon barytonowy. W zespole prawdopodobnie grają ponadto Igor Pudło – różne przyrządy, Tomek Chołoniewski – perkusjonalia – oraz szereg innych wybitnych muzyków polskich. Niektórzy jeszcze o tym nie wiedzą 🙂

Koncert Morświna w składzie: Małgorzata Tekla Tekiel – bas, Marcin Świetlicki – głos, Paulina Owczarek – saksofon barytonowy odbędzie się 19 maja o godz. 20:00 w sali kameralnej MDK Ratusz.

Bilety: 40 zł do nabycia w kasie MDK Ratusz i online: https://bit.ly/3n0tfr4

Do zobaczenia!

Inne artykuły

Przejdź do treści