KONCERT Z OKAZJI 45-LECIA TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ ZDUŃSKIEJ WOLI

2021-10-23T18:00:00+02:00
2021-10-23T19:00:00+02:00
ZDUŃSKOWOLSKIE CENTRUM INTEGRACJI RATUSZ

Zbliża się Jubileusz 45-lecia Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli.

Z tej okazji wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Zduńskiej Woli zapraszamy na  wyjątkowy koncert ,,Polish Jazz Patriots” pt. „Z ułańską fantazją”. Artyści  zaprezentują pieśni patriotyczne w jazowym ujęciu.

Trio ,,Polish Jazz Patriots” wystąpi w składzie: Maciej Jesiołkiewicz – śpiew, gitara basowa, Witold Janiak – fortepian, Kamil Miszewski – perkusja pod kierunkiem Witolda Janiaka, pianisty jazzowego i wykładowcy Akademii Muzycznej w Łodzi. Artyści zaprezentują  inne spojrzenie na pieśni patriotyczne i wojskowe. W swoich opracowaniach szukają muzycznego pomostu pomiędzy wiekiem XX i XXI. Budują go z użyciem swoich atutów, jako muzyków jazzowych, np. improwizacji. Muzycy odchodzą od martyrologiczno-patetycznego anturażu tych pieśni i proponują coś, co sprawi, że opowieści w nich zawarte staną się nam bliższe. Nie stracą przy tym, przekazu prawdy tamtych czasów.

Koncert jubileuszowy odbędzie się w najbliższą sobotę 23 października o godz. 18.00 w sali widowiskowej Ratusza. Darmowe wejściówki są do odbioru w kasie.

W programie uroczystości są również dwie wystawy.

Wystawa twórczości Władysława Migonia pt. ,,Zduńska Wola i…” (sala konferencyjna na I piętrze w Ratuszu).

Wystawa modeli kolekcjonerskich Sekcji Miłośników Motoryzacji przy TPZW (hol główny w Ratuszu).

Obie wystawy zwiedzać możecie w sobotę, 23.10 od godz. 16.00 do 21.00.

Cały program obchodów możecie zobaczyć poniżej.

Zapraszamy!