MARLEYKI – ŚWIĘTO MUZYKI REGGAE

2023-05-12T20:00:00+02:00
2023-05-12T23:45:00+02:00
MDK RATUSZ

Z głośników wybrzmią roots reggae, dancehall, jungle, dubstep, afro-brazylijskie rytmy o co zadbają Radical Irie, Dj YasMan i Korzenie FM.

Zapraszamy Was na święto muzyki reggae.

Marleyki to święto muzyki reggae i muzyczny hołd dla Roberta Nesty Marleya, największej ikony tego gatunku i artysty, który rozpropagował reggae na całym świecie. Fani muzyki reggae świętują tańcem i dobrą zabawą i na taką imprezę zapraszamy Was do MDK Ratusz.

Radical Irie – Tomasz Konca
Założyciel legendarnej warszawskiej formacji Transmisja i nu school countrowej Z-Boże, przewodzi grupie Senk Że/ Cinq G, z którą wydał 5 albumów, grając na największych polskich festiwalach, występując w Korei Płd na Jarasum Jazz Festiwal- największym jazzowym festiwalu w Azji.
Ostatnie projekty muzyczne to acid jazzowa Groove Baza oraz Big Band Warsaw Ska Orchestra. Od 1998 aktywnie działa jako dj, grając w najbardziej renomowanych warszawskich klubach i na eventach w całej Polsce. Supportował min. Fun Lovin Criminals, Adam F, Gentleman.
Jako Dj Radikal Irie a.k.a. Muffini był jednym z pierwszych polskich dj’ów promujących dancehall, a także brazylijską, nowoczesną muzykę. Autor i producent kilkunastu kompilacji muzycznych / Machina, Dlaczego, Jazz Magazine, Grolsch Jazz Collection/.
Uznawany jest za jednego z pierwszych promotorów kultury afro-brazylijskiej i współczesnej muzyki jamajskiej. Redaktor w pierwszej edycji miesięcznika Machina, szefował Index Review. Publikował w Życiu Warszawy, Polska The Times, Dzienniku, City Magazine, Dlaczego. W Radiostacji oraz w Polskim Radiu Bis prowadził pierwszy cykliczny program poświęcony muzyce reggae/dancehall. W Polskim Radiu Czwórka był pomysłodawcą programu Ministerstwo Dźwięku.
Prowadził pierwszą edycję festiwalu Reggaeland w Płocku, Dobremiastock Festival, Juvenalia, Festiwal Kultury Afro-Brazylijskiej, Jamdance Reggae Festival i szereg eventow i imprez klubowych. Od 7 lat współpracuje z LEGO® prowadząc najważniejsze imprezy w Polsce.

Dj YasMan – Janusz Kusz
Janusz Polskiego Reggae – w muzyce z Jamajki zakochany od 1983. Pierwsze imprezy reggae grane z kaset organizował już w 1991 w Łodzi. Gdzie założył Forward Sound System, który po latach przekształcił się w zespół RAGGATTACK. Wielbiciel starych jamajskich brzmień i reggae dookoła świata i latino. Król kiczu, który nie boi się zagrać najbardziej obciachowych melodii.
Pomysłodawca najdziwniejszych pomysłów na polskiej scenie reggae: płyty z kolędami reggae ‘Reggae’owych Świąt”, autorskiej płyty Raggattack.składanki „Polska w rytmie reggae”, projektu „Tribute to Alibabki”.

Korzenie FM – Paweł Perdek
Lokalny promotor muzyki i kultury reggae oraz folk/etno. Przez wiele lat na antenie Naszego Radia 104,7 FM prowadził autorską audycję Korzenie FM, gdzie prezentował muzykę reggae, roots, dancehall, folk, ethno we wszystkich jej odcieniach, stylach i kombiacjach. Organizator wielu imprez klubowych reggae i koncertów w Zduńskiej Woli i Sieradzu (m.in. Jafia Namuel, Natural Dread Killers, Raggattack). Korzenie FM to również cykl tanecznych imprez reagge, które odbywały się cyklicznie w zduńskowolskim Variete i cieszyły dużą popularnością wśród miłośników jamajskich rytmów.

Marleyki odbędą się 12 maja. Start: godz. 20:00, sala kameralna MDK Ratusz,
wstęp wolny!