SPEKTAKL PT. ,,GRADIENT” NA DUŻYM EKRANIE

2021-10-21T18:00:00+02:00
2021-10-21T19:00:00+02:00
ZDUŃSKOWOLSKIE CENTRUM INTEGRACJI RATUSZ

Dziwne czasy nie dają o sobie zapomnieć. Nie wszystko jednak stracone. W porozumieniu z zespołem zmieniamy formułę projektu i będziecie mogli obejrzeć spektakl pt. ,,Gradient” w Ratuszu, ale na dużym ekranie! Dzień i godzina pozostają bez zmian – spotykamy się 21 października o godz. 18:00 na sali widowiskowej w Ratuszu. Projekcja spektaklu będzie darmowa.

Drodzy!
W związku z potwierdzonymi przypadkami zachorowania na COVID-19 wśród aktorów grupy teatralnej Fundacja Sztukmistrze z Lublina informujemy, że artyści nie pojawią się 21 października w Zduńskiej Woli w ramach programu Teatr Polska.
Prosimy Was o odbieranie bezpłatnych wejściówek w kasie kina.
Wszyscy widzowie, którzy zakupili już bilety, otrzymają zwrot pieniędzy.
Prosimy o kontakt z kasą w Ratuszu, tel. 607-14-11-11.
Zapraszamy na „Gradient” na dużym ekranie.

——————————————

„Gradient” to spektakl, którego struktura stanowi zapis refleksji nad organizmem, w jego biologicznym, jak i społecznym sensie.

Liczne formy ruchu, akrobatyka naziemna, powietrzna, żonglerka i iluzja optyczna. Piątka tworzących spektakl performerów i ożywiona poprzez wizualizacje kilkumetrowa bryła. To czyni spektakl niezwykle różnorodnym.

Organizm był dla artystów inspiracją do poszukiwań w zakresie przepływu, dynamiki i jakości ruchu oraz stał się źródłem pytań o naturę zależności przyczynowo-skutkowej.
Spektakl jest eksploracją niezwykle harmonijnych języków współczesnego cyrku i tańca, a tworzący go artyści czerpiąc inspiracje z obydwu tych źródeł, zestawiając ze sobą koncepcje, kierunki, ciała i rekwizyty.

Spektakl odbędzie się w ramach programu TEATR POLSKA, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

——————————————

Obsada

Magdalena Kisiała, Artur Perskawiec, Daniel Chlibiuk, Mateusz Kownacki, Jakub Szwed

Inni realizatorzy

Bartłomiej Polak, Józef Buchnajzer, Marcin Kowalczuk

reżyseria: Paweł Grala

czas trwania: 50 minut

grupa wiekowa: młodzież i dorośli

scenografia: Tomasz Gawdzik

choreografia: Paweł Grala, Magdalena Kisiała, Jakub Szwed, Artur Perskawiec, Daniel Chlibiuk, Mateusz Kownacki, Sebastian Flegiel

muzyka: Józef Buchnajzer

data premiery: 20 lipca 2019

miejsce premiery: Katowice

Fundacja Sztukmistrze to organizacja pozarządowa, która powstała w celu rozwoju i promocji sztuki Nowego Cyrku. Została założona w roku 2010, będąc kontynuacją wcześniejszych działań nieformalnej lubelskiej grupy Sztukmistrze.
W roku 2012 Fundacja zorganizowała w Lublinie Europejską Konwencję Żonglerską, największy i najbardziej prestiżowy festiwal Nowego Cyrku na świecie, który po raz pierwszy w swej historii gościł w Polsce. W 2017 roku ponownie została gospodarzem EJC, włączając 40. Europejską Konwencję Żonglerską w obchody 700-lecia Lublina.

Od 2011 roku Fundacja organizuje Żonglerską Lubelską Konwencję – spotkanie miłośników nowego cyrku z Polski i zagranicy, a od 2014 Cyrkulacje – jedyny w Polsce konkurs etiud nowocyrkowych, wspierając twórców merytorycznie i finansowo. Fundacja prowadzi systematyczne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach Akademii Sztukmistrzów, zaprasza również na cykliczne Variete – cyrkowe pokazy w kabaretowej oprawie.
Fundacja Sztukmistrze promuje metodę pedagogiki cyrku, jako efektywnej i efektownej formy edukacyjno-terapeutycznej pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jest to połączenie nauki aktywności ruchowych (wywodzących się m. in. z cyrku) z pedagogicznymi i psychologicznymi treściami i celami. Trenerzy koncentrują się zarówno na nauce umiejętności, jak i na procesie, który zachodzi w trakcie nauki (wewnętrzne przekonania, obawy, niepewność, realizowanie celów, radość, nadzieja, sukces, wytrwałość w pracy, frustracja, porażka, motywacja, samoocena itp.)

W 2018 roku Fundacja Sztukmistrze otrzymała Nagrodę Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury.