WERNISAŻ WYSTAWY TWÓRCZOŚCI KALINY NOWAK

2022-01-14T19:00:00+01:00
PL.WOLNOŚCI 26
MIEJSKI DOM KULTURY RATUSZ

,,Ars alit artificiem” – sztuka żywi twórcę. Zapraszamy na wernisaż wystawy Kaliny Nowak.

– Rysuję od dziecka. Dawniej po ścianach, meblach, skrawkach papieru w zeszytach szkolnych. Od niedawna używam bloków. Tworząc podróżuję, przeglądam się, zatracam – podkreśla Kalina Nowak, zduńskowolska artystka. – Paleta barw podstawowych, przybory i narzędzia łączą mnie z tym, co we mnie i wokół mnie. Niekończące się manifestacje… Wysoka wrażliwość i szczegóły – dodaje.

Kalinę inspiruje ciało, jego proporcje, ruch, gest i konsekwencja. Elementy psychologii, natura, przelotne składowe tego, co tworzy „całość”. W swoich pracach porusza zjawisko pandemii samotności, pozornego spokoju, czterech ścian rozumianych jako strefa komfortu.

– U mnie ciemność łączy się z tym, co fantastyczne, tworząc powszechny paradoks bezpiecznych miejsc. Cienkie bywają granice. Prezentuję także autoportrety, które dokumentują czas intensywnego samopoznania oraz poszukiwań mówi artystka. – Rysowanie, to hobby, które zyskało miano przyjaciela. Sfera sacrum, nawyk oraz potrzeba od lat wpisana w egzystencję bo to już „konieczność wewnętrzna” – dodaje.

Kalina w swojej twórczości nie zapomina o zabawie i frajdzie, fanaberiach i estetyce. Coraz śmielej mierzy się z własnym ekshibicjonizmem – ,, ja” w jej dziełach przewija się stale w postaci refleksji.

Wernisaż wystawy twórczości Kaliny Nowak odbędzie się 14 stycznia, o godzinie 18.00.

Miejski Dom Kultury Ratusz, pl. Wolności 26, foyer I piętro.

Wstęp wolny, zapraszamy!