WYSTAWA ,,HISTORIA BIBLII”

2023-10-08T17:00:00+02:00
2023-10-08T19:00:00+02:00
MDK RATUSZ

Ponad 3000 lat Biblii w jednym pomieszczeniu. Repliki najstarszych manuskryptów i kamiennych tablic. Skrawki papirusów, zrolowane skóry, zapisane zwoje oraz pierwsze drukowane egzemplarze. Zapraszamy na wystawę ,,Historia Biblii”.

– W październiku w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli, odbędzie się wydarzenie, jakiego jeszcze nie było. Razem z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego zapraszamy mieszkańców miasta i okolic na wystawę pt. „Historia Biblii”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Konrad Pokora, Prezydent Miasta Zduńska Wola.
Całość zbiorów pochodzi od prywatnych fundatorów, którzy dostarczają swoje faksymile i reprinty dla niekomercyjnych celów edukacyjnych. Wystawa odwiedza muzea, placówki szkolne, domy dziecka oraz domy kultury na terenie całego kraju – mówi Mirosław Staszczyk z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Zduńskiej Woli.

Wystawa „Historia Biblii” to unikalna okazja do poznania losów powstania, spisania, tłumaczeń, druku i ekspansji najpopularniejszej Księgi Wszechczasów, która stała się fundamentem dla wielu kultur i społeczności aż do czasów współczesnych. Napisana przez około czterdziestu autorów (królów, mędrców, filozofów oraz prostych ludzi) na przestrzeni szesnastu wieków, do dziś wywiera ogromny wpływ i porusza serca ludzi całego świata, zaskakując przy tym spójnością i aktualnością treści.
Wystawa Biblii to edukacyjne doświadczenie, przedstawiające wyjątkowe egzemplarze Pisma Świętego (pergaminowe zwoje, gliniane tabliczki, repliki manuskryptów, kilkusetletnie egzemplarze oraz liczne oryginalne przekłady Biblii wydane w różnych językach świata). Zrozumienie genezy powstania Pisma Świętego uplastyczni zespół ekspertów (biblistów, historyków Pisma Świętego) którzy jako przewodnicy będą służyć wiedzą podczas ścieżki edukacyjnej.

Ekspozycję będzie można zwiedzać w sali konferencyjnej MDK od 9 do 12 października w godzinach 8.00 – 19.00. Na inaugurację wystawy zapraszamy 8 października.

Nad wystawą czuwał będzie kustosz Michał Dutkowski.

Otwarciu wystawy towarzyszył będzie koncert muzyki gospel w wykonaniu Marty Słociak-Wiszniewskiej i Mirosława Karaudy.

Początek wydarzenia godzina 17.00, sala konferencyjna MDK Ratusz, I piętro
Na koncert i zwiedzanie wystawy wstęp wolny.