WYSTAWA FOTOGRAFII Z OKAZJI 60. URODZIN MDK!

10 wrzesień 2021@10:00 – 3 październik 2021@23:45
2021-09-10T10:00:00+02:00
2021-10-03T23:45:00+02:00
,,Znajdź siebie i swoich bliskich w kulturze”, taki tytuł nosi wystawa, którą od 10 września do 3 października możecie zwiedzać w kilku miejscach: na I piętrze w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Łaskiej 12, gdzie przez wiele lat mieściła się siedziba MDKu.
Część fotografii prezentujemy również w plenerze: przed Ratuszem, nieopodal ławeczki Stanisława Klingera, w Pasażu im. Feliksa Rajczaka oraz na wyspie w Parku Miejskim.
– Zdjęcia przedstawią byłych i obecnych pracowników, działalność artystyczną MDKu, instruktorów. Przedstawiają ludzi, którzy tworzyli i tworzą zduńskowolską kulturę. Są również wspomnienia z obchodów Dnia Działacza Kultury, Dni Zduńskiej Woli oraz ekspozycja poświęcona Klubowi Literackiemu ,,Topola” – wymienia Katarzyna Majewska, współautorka wystawy.
Może to właśnie Ty lub ktoś z Twoich bliskich jest tą osobą, która zapisała się w kartach 60-letniej historii Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli .
Rozglądajcie się uważnie i szukajcie siebie, swoich znajomych i swoje rodziny na fotografiach.
Wystawa jest zapowiedzią Festiwalu Kultury Miejskiej, który odbędzie się 17-18-19 września.
Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Zduńska Wola
——————————————————————————-
Archiwalne fotografie pochodzą ze zbiorów:
Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola
Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli