Artystyczne fotografie w Literackiej

Wielkie emocje i wrażliwość artysty ukryte w fotografiach. Zapraszamy do odwiedzania nowej wystawy, jaka pojawiła się w Kawiarni Literackiej.

Są to portrety w odcieniach czerni i bieli autorstwa fotografika Kamila Tusta.

Artysta prezentuje je w ramach cyklu Kawiarnia (Nie tylko) od 25 kwietnia. Prace oglądać będzie można do 18 czerwca.

Fotografik urodził się w 1988 r. w Zduńskiej Woli. Jest członkiem Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, inicjatorem i prowadzącym warsztaty fotograficzne metodami tradycyjnymi. Organizuje artystyczne plenery fotograficzne pt. WIZJE. Bierze udział w prestiżowych plenerach fotograficznych w Polsce. Fotografią artystyczną zajmuje się od października 2022. Wtedy to do ręki wziął aparat analogowy, średnioformatowy, którym posługuje się do dziś. Od tamtej pory tworzy głównie portrety w odcieniach czerni i bieli.

– „Od wielu lat szukałem sposobu na danie upustu artystycznej części mnie. Pierwszym sposobem było dawanie drugiego życia starym przedmiotom, prowadząc ,,Klamotownię Pana Tusta”. Jednak to fotografia, którą zająłem się zupełnie przez przypadek, daje mi najwięcej radości i czuję, że w pełni się w tym realizuję i, że to fotografia daje mi największe możliwości wyrażenia siebie, moich emocji i wrażliwości” – mówi fotografik.

 

fot. (DW)

 

Inne artykuły

Przejdź do treści