Inauguracja roku akademickiego UTW

,,Cieszmy się – bośmy młodzi, póki wiedzę zdobywamy!”. Po raz szesnasty słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli rozpoczęli nowy rok akademicki 2022/2023.

W tym roku w zajęciach UTW uczestniczyć będzie blisko 180. słuchaczy.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli powstał w 2007 roku. Od 2009 r. działa w strukturach Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli i objęty jest patronatem naukowym Społecznej Akademii Nauk w Łodzi Wydział Zamiejscowy Zduńska Wola. Podstawową formą działalności są wykłady, które prowadzi kadra dydaktyczna uczelni, z takich dziedzin, jak: sztuka, historia, literatura, psychologia, filozofia, językoznawstwo, sprawy społeczne, czy prawo na co dzień. Studenci rozwijają swoje pasje również w wielu sekcjach zainteresowań. Uczęszczają do sekcji: informatycznej, fotograficznej, tanecznej, wokalnej, manualno-artystycznej, plastycznej i filmowej. Korzystają z zajęć rehabiltacyjno-ruchowych, z basenu, z nordic-walking. Uczą się języka angielskiego. W tym roku nowością będzie lektorat języka hiszpańskiego.

– Bardzo się cieszę, że mury Miejskiego Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli wypełnią się po wakacyjnej przerwie gwarem studentów już od jutra, od samego rana, bo tego przez wakacje nam brakowało. Mam nadzieję, że nic złego nam się nie przydarzy, że będzie to stacjonarny rok akademicki i tego Wam życzę. Chciałbym, żeby przesłaniem dla Was na ten nowy rok akademicki stały się słowa jednego z wielkich Amerykanów, Henry’ego Forda, które idealnie wpisują się w idee zduńskowolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: ,,Każdy, kto przestanie się uczyć jest stary, bez względu na to czy ma 20 czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym”. Jesteście wiecznie młodzi. Tacy pozostańcie. Uczcie się i integrujcie – takimi słowami powitał studentów UTW Paweł Perdek, dyrektor MDK.

W uroczystym rozpoczęciu nowego roku akademickiego udział wzięli zaproszeni goście, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych, miejskich, dyrektorzy zduńskowolskich instytucji kultury, przyjaciele z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łasku, kadra naukowa, instruktorzy, media oraz słuchacze UTW.

Wykład inauguracyjny ,,Vis universitatis” – przebrzmiały teatr czy ważna tradycja?” wygłosił dr Adam Gogacz.

Wydarzenie uświetnił koncert jubileuszowy sekcji wokalnej UTW pod kierownictwem Zbigniewa Godlewskiego.

Uroczystość poprowadziła Joanna Sychniak-Paterek, zastępca dyrektora MDK.

Wszystkim Słuchaczom życzymy tego, co najlepsze. Zdobywania wiedzy i doświadczeń, wielu przyjaźni, ale przede wszystkim dużo zdrowia!

fot. (KM)

Przejdź do treści