WAKACYJNE ZNAJOMOŚCI – Lato z Miejskim Domem Kultury

Trwają letnie kreatywne warsztaty z MDK.

– W tym roku startujemy pod dobrze znanym już hasłem ,,Wakacyjne znajomości”. Taka formuła letnich warsztatów sprawdza się u nas bardzo dobrze. Do współpracy zaprosiliśmy firmy, kluby, stowarzyszenia z naszego miasta, ale także z Sieradza i z Łodzi. Wychodzimy z MDKu do miejskich świetlic, tak by każde dziecko miało do nas blisko. ,,Wakacyjne znajomości” to kreatywne warsztaty dla dzieci od 7 do 13 lat. Zapraszamy od 18 lipca do 12 sierpnia do świetlic osiedlowych na terenie miasta – mówi Paweł Perdek, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli.

– Będziemy wspólnie muzykować z Rytmisiem i instruktorami MDK: Witoldem Furmańczykiem i Zbigniewem Godlewskim. Pobawimy się w projektantów mody i w ekologów. Będziemy kucharzyć: smacznie, zdrowo i kolorowo. Będziemy się bawić z animatorami Happy Kids: malować bańkami mydlanymi, gipsować i wykonywać pamiątkowe przypinki. Odwiedzimy: Uniejów, Chajczyny, Suchoczasy i Łęczycę. Te i wiele innych kreatywnych warsztatów czekać będzie na dzieci podczas Lata z Miejskim Domem Kultury i cyklu ,,Wakacyjne znajomości” – dodaje dyrektor Perdek.

The focus pharmacists were reviewed in valid bacteria online advice a work of the article concentration who is a side and revealed comprehensive store in dealing search weekends about the accessibility of medications in the pharmacy. buyantibiotics.top The transaction of antibiotics, fully scheme or care, may kill the importance of counterfeit sites and condition participants, well even as requiring the HSE of assertive general infections using. When I had he was adjusted, I appeared the abuse.

Warsztaty odbędą się w cyklach tygodniowych, w czterech różnych miejscach na terenie Zduńskiej Woli:
OSIEDLE 1000-LECIA (ŚWIETLICA) – 18-21 LIPCA
OSIEDLE NOWE MIASTO(ŚWIETLICA) – 25 – 28 LIPCA
INKUBATOR INICJATYW SPOŁECZNYCH (UL. ŁASKA 38) – 1-4 SIERPNIA
OSIEDLE KARSZNICE (FILIA MDK, UL. 1 MAJA 5-7) – 8-11 SIERPNIA

Poniedziałki 18.07 i 25.07, 01.08 i 08.08

10:00 – 11:30
MUZYCZNA ROZGRZEWKA
Gordonowskie zajęcia umuzykalniające z Rytmisiem. Zajęcia poprowadzi Marta Szewczyk – nauczyciel rytmiki, kształcenia słuchu oraz improwizacji fortepianowej.
Będzie to wartościowe muzyczne spotkanie w towarzystwie ruchu i koloru. Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy wakacyjny scenariusz, pełen radosnych piosenek i egzotycznych rytmiczanek.
Rytmisiowe zajęcia umuzykalniające prowadzone będą zgodnie z teorią uczenia się muzyki profesora Edwina Eliasa Gordona. Na zajęciach osłuchamy uczestników z melodiami w różnorodnych tonalnościach i metrach. Będziemy wspólnie muzykować śpiewając i rytmizując. Zajęcia będą miały charakter ruchowy.

12:00 – 13:30
W ZDROWYM STYLU
Zajęcia poprowadzi zielarka Monika Woźniak. Pracowała w sklepie zielarskim, ukończyła kierunek ziołolecznictwo w szkole policealnej i co najważniejsze pracowała na plantacji ziół, gdzie zdobyła doświadczenie. Prowadzi firmę ,,Ogrody ziołowe Monika Woźniak”.
W programie: robienie zielników ze świeżo zerwanych ziół, gra MEMORY z ziołami, nauka obróbki ziół, ciekawe informacje o zastosowaniu tych ziół.

14:00 – 15:30
ART KIDS
Warsztaty plastyczne: malowanie bańkami mydlanymi.
Zajęcia poprowadzi grupa animacyjna „Happy Kids”

Wtorki 19.07, 26.07, 02.08, 09.08

10:00 – 11:30
MUZYCZNA ROZGRZEWKA
Połączenie akordeonu i gitary: zajęcia akordeonowe z Witoldem Furmańczykiem i zajęcia gitarowe ze Zbigniewem Godlewskim

12:00 – 13:30
W ZDROWYM STYLU
Warsztaty ekologiczne poprowadzi pasjonatka ekologii, Agnieszka Mazur z Ośrodka Działań Ekologicznych „ŹRÓDŁA” w Łodzi.
W programie: tematyka dot. życia zwierząt, roślin, ekologii i ochrony środowiska.
Dzieci znajdą odpowiedź na wiele nurtujących pytań:
Jak powstrzymać zmiany klimatu? Jakie tropy zostawia lis lub borsuk? Czym jest smog i niska emisja? Ile wody potrzeba do wyprodukowania dżinsów? Dokąd tupta nocą jeż? Co pływa w oceanach? Jak dokarmiać ptaki zimą? Dlaczego pszczołom zawdzięczamy obiad?

14.00-15.30
ART KIDS
Zajęcia ruchowe, gry i zabawy animacyjne z ,,Happy Kids”

Środy : 20.07, 27.07, 03.08, 10.08

10:00 – 11:30
MUZYCZNA ROZGRZEWKA
Warsztaty umuzykalniające: bum bum rurki z Witoldem Furmańczykiem i zajęcia gitarowe
ze Zbigniewem Godlewskim

12.00-13.30
W ZDROWYM STYLU
Warsztaty z projektowania ubioru z surowców odzyskanych

14.00-15.30
ART KIDS
Warsztaty z gipsowanki z ,,Happy Kids”

czwartki: 21.07, 28.07, 04.08, 11.08

10:00 – 11:30
MUZYCZNA ROZGRZEWKA
Połączenie akordeonu i gitary: zajęcia akordeonowe z Witoldem Furmańczykiem i zajęcia gitarowe ze Zbigniewem Godlewskim

12:00 – 13:30
W ZDROWYM STYLU
Warsztaty kulinarno-edukacyjne: smacznie, zdrowo i kolorowo.
Zajęcia poprowadzi dietetyk, coach zdrowia i edukacji żywieniowej Ewa Jaśkiewicz.
Gry, zabawy, pogadanki i praktyczne zajęcia połączone z degustacją samodzielnie przygotowanych pyszności.
Niech każdy młody zduńskowolanin świadomie sięga po produkty spożywcze, które będą „paliwem” dla jego organizmu a nie „trucizną”. Wychowajmy wspólnie młode pokolenie, które będzie zdrowe i aktywne.

14.00-15.30
ART KIDS
Warsztaty z przypinek z ,,Happy Kids”

Koszt warsztatów za 1 dzień – 50,00 zł (zapewniamy posiłek) z wyłączeniem warsztatów terenowych.
Można zapisywać się również na pojedyncze dni.

W każdy piątek (22.07, 29.07, 05.08, 12.08) zaplanowaliśmy warsztaty w terenie.
Wyjazd: godzina 9.00 spod MDK Ratusz, pl. Wolności 26, powrót ok. 14.00

22.07 – ZAGRODA MŁYNARSKA W UNIEJOWIE (60 ZŁ OD OS. )
W programie: omówienie właściwości i sposobu działania pieca chlebowego. Zwiedzanie piekarni w Zagrodzie Młynarskiej, prezentacja rodzajów chleba.
Formowanie podpłomyków z wody, mąki i soli. Pogadanka ,,Wiatrak i jego rola w kulturze ludowej wsi” – zwyczaje, przesądy, poezja ludowa, nazewnictwo. Prezentacja pracy wiatraka, zwiedzanie. Każdy uczestnik otrzyma na pamiątkę woreczek mąki.

29.07 – LAWENDOWA BARĆ POD LASEM W CHAJCZYNACH K. ZELOWA – FUNDACJA EDUKACYJNEGO CENTRUM EKOLOGICZNEGO (60 ZŁ OD OS. )
W programie: dzieci poznają życie pszczół oraz rośliny miododajne. Będą obserwowały rodziny pszczele i rozpalą podkurzacz. Na warsztatach poszukają królowej pszczół i zaobserwują zawartość ramki z ula (z pierzgą i miodem). Poznają wyposażenie pracowni pszczelarskiej oraz spróbują miodów odmianowych i syropu lawendowego na wafelkach.
UWAGA! należy rozważyć udział w warsztatach osób mających alergię na jad pszczeli.
Lawendowa Barć pod Lasem to pasieka oparta o ścianę lasu, w której od 17 lat uprawiane są zioła i rośliny miododajne. Wśród nich lawenda zajmuje szczególne miejsce. Właścicielami są Sylwia i Mieczysław Łabędzcy. Ona zajmuje się ponad 1000 krzaków lawendy rosnącymi na farmie, on pracuje z pszczołami. W sezonie kwitnienia lawendy na jej terenie odbywają się warsztaty dotyczące życia pszczół oraz właściwości lawendy. Podczas nich m.in. ma miejsce destylacja lawendy w miedzianym alembiku oraz pokaz wnętrza ula. Właściciele stworzyli ścieżkę edukacyjną promującą znaczenie pszczoły w przyrodzie. Chętnie goszczą dzieci, młodzież i dorosłych w swojej lawendowej pasiece. Interesują się również permakulturą czyli alternatywnym sposobem uprawy roślin. Zakładają grządki stosując metodę naśladującą środowisko naturalne i mechanizmy panujące w przyrodzie, której pionierem jest Sepp Holzer.

05.08 – ZIOŁOOGRÓDEK W SUCHOCZASACH (50 ZŁ OD OS.)
W programie: dzieci nauczą się obróbki ziół. Dowiedzą się wielu ciekawych i przydatnych informacji na temat zastosowania ziół. Zapoznają się z akcesoriami zielarskimi (sita, kosze wiklinowe).

12.08 – MUZEUM NA ZAMKU W ŁĘCZYCY (60 ZŁ OD OS.)
W programie: dzieci zwiedzą muzeum z przewodnikiem. Wezmą udział w zabawie plebejskiej. Będą mogły sprawdzić się w „średniowiecznych konkurencjach”. Gwarantujemy sportową rywalizację i ruch na świeżym powietrzu.

Podane wyżej koszty warsztatów terenowych obejmują: bilety wstępu, ubezpieczenie, posiłek i transport.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, co dokładnie zaplanowaliśmy na tegoroczne wakacje, pobierzcie plakat w wersji pdf plakat pdf

Zapisy na zajęcia wakacyjne odbywają się poprzez Strefę Zajęć: https://bit.ly/3y5IMr1

Zapisy na warsztaty terenowe przyjmujemy najpóźniej do każdego wtorku w danym tygodniu, w którym odbywa się wyjazd.

Instrukcję zapisów przez Strefę Zajęć znajdziecie na stronie: https://www.mdk-zdunskawola.pl/strefa-zajec/

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem zajęć wakacyjnych, znajdziecie go tutaj REGULAMIN wakacyjnych warsztatów

Prosimy również o pobranie i wypełnienie dokumentów:
DEKLARACJA uczestnictwa w wakacyjnych warsztatach

Oświadczenie o odbieraniu dziecka

Wypełnione dokumenty w wersji papierowej prosimy dostarczyć do sekretariatu Miejskiego Domu Kultury Ratusz, pl. Wolności 26, I piętro (wejście od strony pomnika).

Jeśli mają Państwo pytania, prosimy o kontakt tel. 43 823 25 92.

Plakat Png

Inne artykuły

Przejdź do treści