Działalność filii

Filia domu kultury na os. Karsznice zaprasza do swojej siedziby przez cały rok. W czasie roku szkolnego od września do czerwca zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli mogą zdobywać nowe umiejętności i rozwijać swoje talenty z zakresu plastyki i rękodzieła, tańca, jogi, rytmiki, śpiewu, gry na instrumentach oraz  teatru. Chcemy łączyć edukację z zabawą, rozwijać wrażliwość artystyczną, wyobraźnię, fantazję; nauczyć twórczego myślenia i wyrobić w społeczeństwie nawyk uczestnictwa w kulturze.

W sezonie artystycznym 2021/22 będzie można uczestniczyć w następujących sekcjach: plastycznej, rękodzielniczej, taneczno – ruchowej dla dorosłych, teatralnej, tanecznej, wokalnej i gitarowej. Dla dzieci przygotowaliśmy również zajęcia z rytmiki i jogi.
W celu uzyskania dokładnych informacji i zapisu na poszczególne zajęcia, odsyłamy do STREFY ZAJĘĆ.

Od 13. lat w kalendarz  imprez domu kultury wpisało się Święto Kwiatów. Jest to plenerowe wydarzenie wyczekiwane nie tylko przez lokalną społeczność, ale także przez mieszkańców całego miasta i regionu. W czasie tego święta odbywają się nie tylko targi kwiatowe, podczas których można obejrzeć i nabyć ciekawe rośliny, ale również organizatorzy przygotowują wiele niespodzianek dla dzieci w postaci animacji, warsztatów plastyczno – ruchowych, czy pokazów cyrkowych. Ponadto można posłuchać muzyki podczas koncertów, a także potańczyć podczas dyskoteki.

Cyklicznym wydarzeniem filii MDK jest również Konkurs Recytatorski „Stoi na stacji lokomotywa”. Do udziału w konkursie zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu miasta.

Przez cały rok odbywają się imprezy dla dzieci i dorosłych związane ze świętami, rocznicami i lokalnymi uroczystościami. Mieszkańcy spotykają się pokoleniowo podczas koncertów z okazji np. Dnia Babci i Dziadka, Dnia Mamy, mikołajek, spotkań świąteczno – noworocznych, spotkań tanecznych oraz prezentacji dorobku artystycznego naszych sekcji itp. Nie może zabraknąć również ciekawych propozycji szczególnie dla najmłodszych, podczas ferii zimowych i wakacji.

Stałym punktem działalności Filii jest również organizowanie wystaw. Pragniemy prezentować  prace plastyczne i rękodzielnicze naszych wychowanków, a także przybliżać działania twórcze lokalnych artystów. W ostatnich latach pojawia się również kino plenerowe.

Przejdź do treści