Ratusz inspiruje muzycznie – Miejska Orkiestra Dęta w Zduńskiej Woli

"Jest w orkiestrach dętych jakaś siła..." śpiewała przed laty Halina Kunicka. I miała rację. Tym razem w ramach podcastu Ratusz Inspiruje Muzycznie z mikrofonem byliśmy na próbie Miejskiej Orkiestry Dętej w Zduńskiej Woli.

O tym skąd wzięła się tradycja orkiestr dętych, jak na przestrzeni lat zmieniała się muzyka i jak zapanować nad tak dużą grupą muzyków – o tym więcej w rozmowie Marcina Krystka z Dariuszem Skalskim i Barbarą Soboń-Bartoszek.

Podcast dostępny również na Spotify: ​

Pamiętajcie o naszym kanale na YouTube, Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts. Poza najnowszym, znajdziecie również archiwalne odcinki cyklu.

Pamiętajcie o subskrybowaniu naszych kanałów.

Obejrzyj również:

Ratusz inspiruje muzycznie – Paweł Gołąb

W tym odcinku gościem Marcina Krystka jest dziennikarz, twórca kultowego Zacieru i miłośnik ciężkiego grania – Paweł Gołąb, który opowiadał o inspiracjach muzycznych, o tym jak powstawała audycja i jak Marilyn Manson zniechęcił go do jeżdżenia na koncerty.

obejrzyj nagranie »

Ratusz inspiruje muzycznie – Michał Urbaniak

Pierwszy odcinek w Nowym Roku i od razu zaczynamy z górnego „C”. Gościem Marcina Krystka jest legenda jazzu, skrzypek, saksofonista, obywatel świata. Michał Urbaniak, bo o nim mowa, opowiadał o życiu, muzyce i ryzyku, które czasami warto podjąć, aby spełnić marzenia.

obejrzyj nagranie »
Przejdź do treści