FERIE ZIMOWE Z MIEJSKIM DOMEM KULTURY

2022-02-25T15:00:00+01:00
PL. WOLNOŚCI 26 I UL.1-GO MAJA 5-7
MIEJSKI DOM KULTURY RATUSZ I FILIA MDK W KARSZNICACH

Zaplanuj ferie zimowe wspólnie z Miejskim Domem Kultury!
Szykujemy mnóstwo atrakcji!

Będą warsztaty plastyczne, teatralne, muzyczne, sensoplastyka, warsztaty ziołowe, kreatywne oraz handmade. Wspólnie stworzymy spersonalizowane bawełniane torby. Wyprodukujemy kolorowe ekologiczne i nawilżające mydełka glicerynowe w oryginalnym kształcie lizaków.

Będziemy muzykować, malować, bawić się w teatr, eksperymentować, a także stymulować nasze zmysły za pomocą bezpiecznych artykułów spożywczych i barwników.

Podczas ferii z MDK dowiecie się, jakie zioła warto zrywać z łąk i pól, jakie mają właściwości i jak je stosować. Na naszych zajęciach sami skomponujecie herbatkę i zasiejecie w doniczkach ziarna roślin. Warsztaty przeprowadzi zielarka z pasji i z wykształcenia, Monika Woźniak, właścicielka firmy Ogrody Ziołowe.

Ferie z MDK to również ciekawa przygoda. Zabierzemy Was do Pokoju Zagadek. Wspólnie z Tkalnią Zagadek z Łodzi będziecie odnajdywać ukryte przedmioty, łączyć fakty, współpracować i komunikować się ze sobą i równocześnie dobrze się przy tym bawić. Możemy tylko zdradzić, że przeniesiecie się do świata piratów. Gwarantujemy wciągającą fabułę, świetną zabawę i nieszablonową rozrywkę!

Podczas przerwy od zajęć szkolnych zorganizujemy dla Was bal karnawałowy, dyskotekę oraz projekcję bajki w Kinie Ratusz.

Zaplanowaliśmy również warsztaty terenowe, poza Zduńską Wolą.

Pojedziemy do EC1 w Łodzi. Zwiedzicie Ulicę Żywiołów, która  jest podzielona na 5 stref tematycznych, związanych z żywiołami wody, ziemi, powietrza, ognia i życia – każda pod opieką innego Żywiołaka: Wodzi, Ziemka, Areo, Ogiego i Żywka. Ulica Żywiołów porwie Was w wir zabawy, rozpali emocje, pokaże jak współpracować z rówieśnikami i rówieśniczkami i da radość ze wspólnego odkrywania świata! Pomocą w zabawie będą animatorki i animatorzy.

Zwiedzimy plenerowe mini zoo ,,Dobronianka”. Zobaczycie z bliska wielbłądy, strusie czy kangury. Będziecie mogli pogłaskać alpaki. Dużą frajdą będzie również karmienie zwierzaków dedykowanym pokarmem pod opieką wykwalifikowanych opiekunów.

Odwiedzimy BLACK WORLD w Łodzi,  czyli ciemny świat. Poznacie świat ,,oczami niewidomych”. Pogłębicie świadomość, o życiu osób z dysfunkcją wzroku. Dodatkowo weźmiecie udział w kreatywnych warsztatach m.in. z alfabetu Braille’a. Zapewniamy Wam świetną zabawę i niepowtarzalne emocje.

W piątek, 25 lutego o godz. 17.00 zapraszamy Was na seans feryjny ,,Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. Bilety: 10 zł do nabycia w kasie MDK Ratusz i poprzez naszą stronę / zakładka Kup Bilet.

Zapraszamy w pierwszym i w drugim tygodniu ferii zimowych: od 15 do 18 lutego i od 22 do 25 lutego.
Warsztaty stacjonarne w MDK Ratusz i w Filii MDK w Karsznicach kierujemy do dzieci w wieku 6-12 lat. Warsztaty terenowe, wyjazdowe organizujemy dla dzieci w wieku 8-13 lat.
Można zapisywać się na wszystkie formy zajęć lub na wybrane. Prosimy również zwrócić uwagę na odpłatności. Część warsztatów jest odpłatna.
Na zajęciach obowiązują limity osób.

Jeśli chcecie skorzystać z naszej oferty zajęć feryjnych, zapoznajcie się dokładnym rozkładem: co, gdzie i kiedy będzie się działo  —> plakat pdf do pobrania tutaj Ferie zimowe z Miejskim Domem Kultury w Zduńskiej Woli

Zapisy na zajęcia feryjne odbywają się  poprzez Strefę Zajęć: https://www.strefazajec.pl/course?page=1&company_id=1164&city_id=1003

Instrukcję zapisów przez Strefę Zajęć znajdziecie na stronie: https://bit.ly/3G1jj4d

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem warsztatów zimowych, znajdziecie go tutaj —->REGULAMIN WARSZTATÓW ZIMOWYCH

Prosimy również o pobranie i wypełnienie dokumentów:

DEKLARACJA UCZESTNICTWA W WARSZTATACH ZIMOWYCH

OŚWIADCZENIE O ODBIERANIU DZIECKA Z WARSZTATÓW ZIMOWYCH

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS WARSZTATÓW ZIMOWYCH

Wypełnione dokumenty w wersji papierowej prosimy dostarczyć odpowiednio do sekretariatu Miejskiego Domu Kultury Ratusz, pl. Wolności 26, I piętro lub do filii MDK w Karsznicach, ul. 1 Maja 5-7.

Jeśli macie pytania, prosimy o kontakt telefoniczny: MDK Ratusz 605 725 300, filia MDK, 43 823 31 90.