19 grudnia 2021 r.

Jest niedziela 19 grudnia. Otwieramy kolejne okienko. A w nim tysiące dźwięków i wolnych myśli masę, czyli THRUDY (czyt. trudy).

Zespół rozpoczął działalność w 2007 roku w Bełchatowie. Początkowo styl grania kapeli osadzony był w muzyce hc-punk, jednak dość szybko ewoluował i zwrócił się ku muzyce alternatywnej, rockowej z elementami reggae i rocka progresywnego.

Muzyka zespołu to ciekawy przekrój różnych gatunków i pejzaży muzycznych, zmieniających stan umysłu słuchacza w zależności od utworu.

Zespół ma na koncie zdobycie pierwszego miejsca na festiwalu „Rock The City” w Zduńskiej Woli oraz wyróżnienie i nagrodę publiczności na „Rock May Festival” w Skierniewicach. Utwór „Ziemia Planeta Brudzi” został wybrany do stworzenia teledysku przez Yacha Paszkiewicza podczas warsztatów tworzenia videoclipu w Bełchatowie.

THRUDY wystąpił na Rocket Festiwal w Warszawie, m.in z Comą, Luxtorpedą i Kamilem Bednarkiem i wieloma innymi artystami.

Otwórz inne okienka

22 grudnia 2021 r.

Jest środa, 22 grudnia. Dziś będzie bardzo artystycznie.
Przed Państwem Marzena Lamch-Łoniewska wraz ze swoją córką Anielą w utworze Ewy Ekiert-Jaworskiej pt. ,,Stańmy się”.

otwórz okienko »
13 grudnia 2021 r.

W okienku nr 13 Radiowi Mikołaje: Klaudia Pawlak i Michał Sieczkowski z najlepszymi świątecznymi życzeniami od Rozgłośni Radiowej „Nasze Radio 104,7 fm” i „Nasze Radio nostalgicznie”.

otwórz okienko »
9 grudnia 2021 r.

Dziś będzie literacko. Odsłaniamy 9. okienko. A w nim Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu, z którym współpracowaliśmy podczas realizacji ministerialnego projektu ,,Podróże jeża spod miasta Zgierza”, w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

otwórz okienko »
8 grudnia 2021 r.

Dziś przyszedł czas na okienko nr 8. 
Przed Państwem Miejska Orkiestra Dęta w Zduńskiej Woli o Tradycjach Kolejowych pod dyrekcją Barbary Soboń-Bartoszek.

otwórz okienko »
kka-mdk-brzeziny
1 grudnia 2021 r.

W pierwszym okienku gościmy naszych przyjaciół z Miejskiego Domu Kultury Brzezinach, z którymi uczestniczyliśmy w projekcie Narodowego Centrum Kultury ,,Zaproś nas do siebie 2020″.

otwórz okienko »
Przejdź do treści