Kulturalny Kalendarz Adwentowy '2021

– W ubiegłym roku przed świętami mogliśmy być z mieszkańcami miasta tylko online. Wtedy właśnie narodził się pomysł Kulturalnego Kalendarza Adwentowego – mówi Agnieszka Okrasa – kierownik Działu Animacji i Promocji Kultury w MDK.

– Inicjatywa bardzo przypadła Państwu do gustu. Mieliśmy mnóstwo odsłon na Facebooku i na stronie internetowej, dlatego też w tym roku będziemy tę inicjatywę kontynuować – dodaje Okrasa.

Od 1 do 24 grudnia na naszym profilu na Facebooku Ratusz Zduńska Wola o godzinie 16.30 i na naszej stronie internetowej pojawiać się będą okienka z kulturalnymi prezentacjami.

Do współpracy przy powstawaniu tegorocznej edycji kalendarza adwentowego, zaprosiliśmy przyjaciół Miejskiego Domu Kultury. Osoby, firmy, instytucje, które na przestrzeni mijającego roku intensywniej z nami współpracowały. Instytucje, z którymi wspólnie realizowaliśmy ministerialne projekty – podkreśla Agnieszka Okrasa. Zaprosiliśmy ludzi, którzy tworzą kulturę lub są z nią mocno związani. Pojawią się między innymi: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta o Tradycjach Kolejowych, Miejski Dom Kultury w Brzezinach, który uczestniczył z nami w projekcie Narodowego Centrum Kultury ,,Zaproś nas do siebie 2020” czy Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu, z którym realizowaliśmy projekt ,,Podróże jeża spod miasta Zgierza”.

Odsłaniajcie okienka wspólnie z nami i odliczajcie dni do świąt!

Loniewska 3

22 grudnia 2021 r.

Jest środa, 22 grudnia. Dziś będzie bardzo artystycznie.
Przed Państwem Marzena Lamch-Łoniewska wraz ze swoją córką Anielą w utworze Ewy Ekiert-Jaworskiej pt. ,,Stańmy się”.

Otwórz okienko »
Radio

13 grudnia 2021 r.

W okienku nr 13 Radiowi Mikołaje: Klaudia Pawlak i Michał Sieczkowski z najlepszymi świątecznymi życzeniami od Rozgłośni Radiowej „Nasze Radio 104,7 fm” i „Nasze Radio nostalgicznie”.

Otwórz okienko »
JEZ

9 grudnia 2021 r.

Dziś będzie literacko. Odsłaniamy 9. okienko. A w nim Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu, z którym współpracowaliśmy podczas realizacji ministerialnego projektu ,,Podróże jeża spod miasta Zgierza”, w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Otwórz okienko »
Orkiestra

8 grudnia 2021 r.

Dziś przyszedł czas na okienko nr 8. 
Przed Państwem Miejska Orkiestra Dęta w Zduńskiej Woli o Tradycjach Kolejowych pod dyrekcją Barbary Soboń-Bartoszek.

Otwórz okienko »
kka-mdk-brzeziny

1 grudnia 2021 r.

W pierwszym okienku gościmy naszych przyjaciół z Miejskiego Domu Kultury Brzezinach, z którymi uczestniczyliśmy w projekcie Narodowego Centrum Kultury ,,Zaproś nas do siebie 2020″.

Otwórz okienko »

A to nasz zwiastun tej edycji kalendarza:

Przejdź do treści